Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

Hasenie zla: Biskup chce rozlievať svätenú vodu helikoptérou

24.6.2019 | Úlety

Zhadzovanie vody z vrtuľníkov sa používa pri rozsiahlych požiaroch. Biskup z Kolumbie Rubén Darío Jaramillo Montoya sa však domnieva, že za požiar hriechu vo svete už pomôže len zhadzovanie svätenej vody v galónoch na ľudí.

Posvätenie mesta

Kolumbijský biskup je zhrozený so stavu korupcie a násilia v jeho meste Buenaventura. Už mu nepomáha modlitba na kolenách a preto je odhodlaný pri príležitosti osláv patróna mesta spraviť celomestský exorcizmus a nad mestom z vrtuľníka rozprášiť svätenú vodu. Jej účinkom by malo byť vyhnanie démonov za hranicu mesta, ktorí sa tu v poslednom období šialene rozmohli.

FAKTY X: Smrť pápeža Jána Pavla I.: Zabil ho naozaj infarkt?
Smrť kosí vo veľkom
Biskup tvrdí, že v srdciach ľudí vymizla láska a nahradila ju nenávisť a hriech. K exorcizmu ho inšpiroval počet vrážd za prvých päť mesiacov tohto roka, ktorý oproti minulému roku stúpol z dvadsať na päťdesiat. Prístav mesta je pritom hlavným prekladiskom drog medzi Južnou Amerikou a USA. Takže všetko navôkol ovládajú drogové kartely gangstri a zbrane. Biskup chce na nich nasadiť svätenú vodu priamo z neba.

FAKTY X: Pápežka Jana mohla naozaj existovať, našli sa nové dôkazy

Hriech prerastá aj slušných ľudí
Buenaventura nikdy nebolo svätým mestom, ale biskupa najviac trápi, že hriech už prenikol aj medzi obyčajných ľudí. V máji odsúdili muža, ktorý znásilnil a potom zabil svoju desaťročnú neter. Aj preto dnes už biskup svätí vodu na hektolitre a vybavuje vojenský vrtuľník. Z 13. na 14. júla by totiž mala nad Buenaventurou pršať svätená voda. Všetko je pripravené Cirkev a Národné námorníctvo Kolumbie dúfajú, že hromadný exorcizmus prinesie pokoj do ich mesta. Prímerie, lásku a návrat k bohu. Božie požehnanie by takto malo obsahovať dostatok vody, aby neostala na nikom suchá nitka.

Keď farári a mníšky kradli deti: Prečo cirkev uniesla z pôrodníc 300-tisíc bábätiek?

Svätená voda je pritom požehnávaná soľou a preto je vcelku možné, že jej rozlievanie nad mestom skutočne niektorým pištoľníkom skoroduje hlaveň. Božie mlyny môžu niekedy zasiahnuť rýchlejšie ako pomaly.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie