Centrum.sk: Piatok, 22.11.2019
meniny má Cecília
   

FOTO: Zaujímavé satelitné zábery, aké ste zatiaľ nevideli

18.8.2019 | Úlety

Google Maps sa stali bežnou súčasťou našich každodenných životov. Využívajú ich desiatky miliónov ľudí, ktorí sa potrebujú dostať z jedného miesta na druhé a nepoznajú cestu. Ide bezpochyby o jeden z najužitočnejších nástrojov internetu, no dajú sa využiť aj inak než prakticky. Môžete s nimi totiž len tak pre zábavu cestovať na rôzne miesta bez toho, aby ste vstali zo stoličky.


Aj keď cestovanie je cenovo čoraz dostupnejšie, mnohí si ho nemôžu dovoliť. A tak sa pozerajú na zaujímavé miesta aspoň cez satelit. Na tejto snímke napríklad môžete vidieť malé mestečko neďaleko angolského mesta Namibe. Vzniklo v rokoch 2013 až 2014 a vyzerá, akoby ho obývali duchovia. Nie sú tu žiadne autá, je dokonale upravené a s najväčšou pravdepodobnosťou aj úplne opustené.


Severozápadné pobrežie Afriky vie byť zradné aj pre skúsených námorníkov na moderných lodiach. Dôkazom je množstvo vrakov, ktoré ostali uviaznuté pri brehu. Patrí medzi ne aj tento, ktorý na najstarších satelitných záberoch z roku 2003 ešte nebol. To znamená, že stroskotal najviac pred 15 rokmi.

Ostrov, ktorý sa hýbe. S týmito súradnicami ho nájdete cez satelit

Ďalšie zaujímavé satelitné zábery nájdete v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Google Earth


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo sa opýta blondínka tesne po tom ako porodí dieťa? Je naozaj moje?

 
Virtuálny barAdonis Adonis
  • 2 cl Vermouth Bianco
  • 1 cl Vermouth Rosso
  • 2 cl Sherry Fino
  • 1 strek likéru Orange bitter