Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

FOTO: Zábery, za ktorými sa skrývajú mimoriadne silné príbehy

19.8.2019 | Úlety

Za každou fotografiou sa skrýva príbeh, niektoré sú však silnejšie než iné. My vám ukážeme snímky, ktoré v sebe schovávajú priehrštie emócií. A nie vždy pozitívnych.


Lekár, ktorý ukazuje sám na seba
(Foto: James Stanfield)
Tadeusz Zytkiewicz bol prvým Poliakom, ktorému transplantovali srdce. Drží v rukách fotografiu, na ktorej je tesne po operácií. Chirurg Zbigniew Religa strávil na pacientom celých 23 hodín, jeho kolegu môžete vidieť spať v kúte. Pôvodnú fotografiu Jamesa Stanfielda ocenil časopis National Geographic za najlepšiu v roku 1987.


Za zavretými dverami
(Foto: Donna Ferrato)
V roku 1982 sa Donne Ferratovej podarilo zvečniť krutý moment, keď dokumentovala životy bohatých párov obľubujúcich swingers párty. Elisabeth a Bengt sa hádali a muž napokon svoju partnerku udrel, čo vidno aj na fotografii. Väčšina vydavateľov nechcela záber zverejniť a fotografke sa ho podarilo dostať do povedomia verejnosti až v roku 1991 v knihe „Život s nepriateľom". Vďaka jej snahe americký Kongres schválil v roku 1994 zákon o domácom násilí.

Desivé predtuchy: Ľudia, ktorí predpovedali moment svojej smrti

Ďalšie snímky so silnými príbehmi nájdete v našej galérii.

Autor: Noel

Focus Media


Poznáte sexuálne úchylky?
Otestovalo sa 25029 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské