Centrum.sk: Sobota, 20.7.2019
meniny má Iľja, Eliáš
   

FOTO: Vtedy a dnes: Fotky najznámejších nestarnúcich legendárnych kapiel

19.6.2019 | Úlety

Niektoré kapely nestarnú a to nehovoríme o tom, že ich muzika je stále živá. Napriek tomu, že sa členovia menia, ostávajú legendami. Pozrite si kapely, ktorým fandili možno aj vaši otcovia, ale ani pre dnešných tínedžerov nie sú ešte zabudnutou klasikou.

Depeche Mode

Táto kapela vznikla už v roku 1977, čo pre niekoho so slabšími znalosťami matematiky môže predstavovať veľký rébus, koľko má vlastne kapela dnes rokov. Pritom stále dokáže rozčeriť hitparády. A čo sa zmenilo odvtedy, čo dvaja spolužiaci Vince Clarke a Andy Fletcher, ktorí boli ovplyvnení skupinou The Cure, začali hať na nástroje? Mnoho koncertov, zlatých platní, fanúšičiek a Depeche Mode sa stala jednou z najvplyvnejších kapiel všetkých čias.

Metallica

Keď sa pozriete na fotku kapely z roku 1981, kedy položili základné noty skupiny, tak vyzerali ako mladí chalani, ktorí si konečne dovolili kúpiť pivo a už im netečie len mlieko po brade, ale aj zlatý mok. No a táto skupina ešte stále hrá naplno. Je to výkon starých pánov, ale hrá im to dobre od puberty až dodnes.

Green Day

Sú legendou punkovej scény. Začínali ako rebeli a dodnes takými sú. Aj keď im čelá preťali vrásky, na rukách mozole od strún ich už nebolia. Je to kapela, ktorú dnes počúvajú otcovia so synmi a každý má pri ich songoch na čo spomínať. O tom sú legendy.

Rolling Stones

Do strún udreli prvý raz v roku 1962. Áno, sú starší ako naši otcovia, ale je to neuveriteľné, títo páni ešte stále udržia nohy na pódiu. Formovali svetovú muziku a ostatný album vydali v roku 2016. Už nedávajú novinky v takom rýchlom slede ako kedysi, ale ak si premietnete život svetovej rockovej legendy a spojíte si to s tým, že Mick Jagger žil len pre sex, drogy a rock and roll a má 75 rokov, pričom stále ťahá vokály, je to skutočne ako zázrak.

Radiohead

Znejú dobre, aj keď ich štýl aj kvalita muziky sa rokmi menili. Rovnako ako oni sami. Od roku 1985 prešli poriadnou premenou, ale stále sú živou legendou. Skupina má svojej miesto medzi hudobnými hviezdami právom. A hoci sú to páni dôchodcovia, na dôchodok sa v tejto brandži nechodí. Len do siene slávy.

Autor: Marcos
Foto: BP


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Dve blondínky sa stretnú na zastávke a jedna sa pýta druhej: na aký autobus ideš?? Druhá odpovedá ja idem na jednotku a ty? Nuž ja idem na sedmičku! O chvíľu príde sedemnástka a jedna z nich hovorí: no vidíš môžeme isť spolu!

 
Virtuálny barDomáci koňak Domáci koňak
  • 250 ml mlieka
  • 3 lyžice práškového cukru
  • 100 ml rumu
  • 2 žĺtky
  • trochu mletej škorice
  • muškátový orech
  • škoricu na ozdobenie