Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

FOTO: Umenie na školských tabuliach: Žiaci predvádzajú svoju šikovnosť

15.5.2019 | Úlety

Aj vy ste patrili k žiakom, ktorí utekali zo školy hneď po poslednej hodine, či nebodaj ešte pred ňou? Vedzte, že mnohí študenti v Japonsku robia pravý opak. Ostávajú v triede a venujú sa maľovaniu na školské tabule. A netvoria žiadne čarbanice, ale umelecké diela hodné zdokumentovania.

Učiteľ výtvarnej výchovy a grafický dizajnér Hirotaka Hamasaki sa pred pár rokmi stal mimoriadne populárnym vďaka kresbám, ktoré po sebe zanechával na školských tabuliach. Reprodukoval nielen známe maľby, ale vytváral aj vlastné diela, ktoré priam brali dych. Médiá sa chopili jeho príbehu a zistili, že Hirotaka ani zďaleka nie je jediný, kto sa tejto činnosti venuje.

Vlny, ktoré vás očaria: Ruský maliar ich zachytil naozaj ohromujúco

Zväčša ide o žiakov, ktorí chcú dať prostredníctvom kreslenia na školské tabule priechod svojej kreativite. Dohodnú sa s učiteľmi, ktorí potom pokojne aj niekoľko dní nepoužívajú tabule, aby umožnili študentom pracovať na kresbách viaceré popoludnia po sebe. Ide totiž o komplexné diela, ktoré sa nedajú vytvoriť za jedno poobedie.Nezvyčajný umelecký trend podporuje aj najväčší japonský výrobca školských tabúľ: firma Nichigaku. Tá motivuje študentov, aby kreslili na tabule, a tým najšikovnejším núka finančné odmeny. Výber diel, ktoré vznikli vďaka nadaným žiakom, nájdete v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: FB/Nichigaku


Focus Media


Otestujte si svoje erotické IQ
Otestovalo sa 32761 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad