Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

FOTO: Také škaredé, až sú milé: Pozrite si vlkolačie šteňatá

13.6.2018 | Úlety

Asia Eriksen je veľkou fanúšičkou hororových filmov a našla spôsob, ako skĺbiť svoj umelecký talent a vášeň pre strach. Celé týždne a niekedy až mesiace trávi výrobou bábik. Nie však hocakých. Tie Asiine sú také škaredé, až sú vlastne milé. Volá ich „vlkolačie šteňatá".

Asi má 34 rokov a už od detstva nosila v hlave myšlienku na výrobu pomerne bizarných bábik. K záujmu o vlkolakov ju priviedol film Strieborná guľka z roku 1985, v ktorom hrali hlavnú rolu práve tieto monštrá. Vraj už vtedy zatúžila mať vlkolačie šteňa.

FAKTY X: Objasnené tajomstvo vlkolakov

Až v dospelosti, keď stretla svojho manžela, ktorý pracoval na špeciálnych efektoch v rôznych filmoch, sa ale rozhodla svoj nápad zrealizovať. Ako tvrdí, chcela si len vyrobiť hračku, po ktorej od detstva túžila, a nečakala, že by mal o bábiky záujem aj niekto iný. Dnes sú však také populárne, že ich nestíha vyrábať.

Znetvorení ľudia medzi nami

Ich cena pritom nie je nízka. Najlacnejšie šteňa stojí v prepočte 600 eur, najdrahšie aj raz toľko. Ich fotografie, ktoré vás zaručene zaujmú, nájdete v našej galérii. Mimochodom, jednú z bábik vlastní aj metalová legenda Alice Cooper a majiteľom ďalšej je herec Robert Englund. Že vám to meno nič nehovorí? Nuž, vedzte, že tento pán hral Freddyho Kruegera. A kto už viac o hororoch viac, než on?

Autor: Liam
Foto: Instagram/werepups


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad