Centrum.sk: Štvrtok, 22.8.2019
meniny má Tichomír
   

FOTO: Svet sa zbláznil: Živá kulturistická Barbie existuje

9.4.2019 | Úlety

V tvári vyzerá ako kórejská bábika Barbie, od krku dole je to však žieňa, ktoré akoby chcelo kandidovať na Arnolda Schwarzeneggera. A nemyslíme tým jeho funkciu senátora. Ide o jednu z najšokujúcejších kombinácií v dejinách kulturistiky. A je za ňou zaujímavý príbeh.

Prvým prekvapením je, že svalnatá Barbie sa volá Yeon-woo Jhi a má 34 rokov, na čo vôbec nevyzerá. Vyzerá podstatne mladšie a jej roztomilá tvárička je dôvodom, pre ktorý jej nepovedia vo svete kulturistického športu inak ako „Muscle Barbie". S kulturistikou pritom nemá skúsenosti od detstva, ale činky začala dvíhať len pred štrnástimi rokmi. Ťažko uveriť, že za relatívne krátky čas sa z útleho dievčatka s výrazom kórejskej lolitky stala skutočná ozdoba súťažných pódií.

S činkami prekonávala sociálnu fóbiu
Jej fotografie z čias, keď bola tínedžerkou, vôbec nenasvedčujú, že by mala v sebe gény kulturistu. A predsa sa stalo. V mladosti trpela panickou poruchou a sociálnou fóbiou. Preto sa rozhodla, že začne posilňovať, aby sa necítila slabá a zraniteľná. To bolo pred štrnástimi rokmi. Cvičenie jej však dodalo nielen sebavedomie, ale stalo sa jej novou vášňou. Vďaka tomu už nebola len bežnou návštevníčkou fitnes centra, ale ženou, ktorá sa napriek imidžu princeznej začala meniť na horu svalov.

Do siene slávy
Už vo roku 2010 si všimli jej pekne tvarované krivky a tak sa stala účastníčkou súťaže v kulturistike na národnej úrovni. To pre ňu bola opäť viac výzva ako úspech. Ale treba povedať, že na pódiu stála prvý raz po štyri roky po tom, ako chytila do rúk činku. Hoci nevyhrala, zvíťazila sama nad sebou. Veď stála na pódiu ako bohyňa a pár rokov dozadu sa ešte bála sama vyjsť na ulicu. Úspech jej dodal sebavedomie aj chuť trénovať. V roku 2013 vyhrala Arnold Classic Europe Amateur a v roku 2015 sa stala profesionálkou. Dnes sa okrem kulturistiky venuje aj trénovaniu ďalších dievčat.

Autor: Marcos
Foto: Instagram/yeonwoojhi


Focus Media


Otestujte svoje fitness IQ!
Otestovalo sa 18495 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlap, ktorý sa ledva drží na nohách,sa pýta okoloidúceho:
Kde je tu zväz abstinentov?
Idete sa prihlásiť.
Nie, vyškrtnúť !

 
Virtuálny barNesAmaretto NesAmaretto
  • 4 cl mandľového likéru
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky cukru
  • 10 cl NESCAFÉ frappé