Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

FOTO: Retro detstvo: Spomeniete si, ako sa vyrastalo bez smartfónov?

19.1.2019 | Úlety

Asi každý z nás už videl dieťa, ktoré zviera v rukách smartfón a úplne ignoruje vonkajší svet. A tí, ktorí zažili detstvo pred rozmachom moderných výpočtových technológií, len krútia hlavami.

Rodičia kedysi dávali deťom „zaracha". Zákaz ísť sa hrať von sa vnímal ako najhorší trest a odsúdenému často ostávalo len smutne hľadieť z okna na dvor, kde sa hrali jeho kamaráti. Dnes je to presne naopak. Reálnych priateľstiev ubúda a rastie počet tých virtuálnych. Vyhnať dieťa von a zakázať mu hrať sa so smartfónom či tabletom funguje ako účinný trest.

FOTO: Svetové hviezdy, ako si ich už nepamätáte

Mnohí rodičia sa však k nemu neuchýlia. Je totiž ľahšie strčiť dieťaťu do rúk smartfón a odložiť ho nabok, nech sa zabaví samo. Pritom práve oni rozhodujú o tom, aký dlhý čas budú ich ratolesti tráviť civením do mobilov. Dieťa totiž pri hraní sa na smartfóne nevníma čas. Vlastne pri hraní sa všeobecne. Veď si skúste spomenúť, ako ste kedysi po obede vybehli von a ani ste sa nenazdali a bol večer. Fotky v našej galérii vám to možno pripomenú.

Autor: Liam
Foto: BP


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica