Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

FOTO: Muž, ktorý nepozná strach zo smrti

14.8.2014 | Úlety

Strach zo smrti je pre človek a prirodzený. Chlapík menom Tom Ryaboi však očividne patrí medzí tých, ktorý ho nemajú. Inak si totiž nevieme vysvetli, ako je možné, že bez akýchkoľvek bezpečnostných prvkov lozí po najvyšších budovách sveta. Z týchto fotiek sa vám zaručene zatočí hlava.

Tom bol pravdepodobne na viac strechách než Santa Claus a Ježiško dokopy. A práve na nich zachytil obrovské množstvo fotiek, na ktorých balansuje na hranici života a smrti. Od Hong Kongu až po Toronto sa tento odvážlivec dostáva do výšok, v ktorých bežného človeka prepadá chvíľkový závrat.

Aby sa mu podarilo fotografie zhotovovať, musí sa často vyhýbať rôznym bezpečnostným prvkom, od strážnikov, cez psov, až po v mestách žijúce sokoly, ktoré si chránia svoje hniezda.

Ako hovorí, často si pripadá ako špión, ktorý musí zapadnúť do kolektívu zamestnancov, ktorí v budove pracujú. Ak ide o stavbu, oblieka sa ako robotník, v obchodnom centre si na seba naopak dáva oblek.

Kvôli fotkám z výšky nemusíte loziť po domoch. Stačí sadnúť do lietadla

Lozenie po budovách má vraj v sebe už od detstva. Otec ho údajne raz po príchode domov z práce našiel sedieť na chladničke a nemal potuchy, ako sa na ňu jeho syn dostal. Dnes už 28-ročný Tom vymenil domáce spotrebiče za stovky metrov vysoké mrakodrapy.

A ako vraví, zakaždým, keď sa po adrenalínovom výstupe dostane na strechu, zachváti ho neuveriteľný pocit slobody.

Autor: Noel

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské