Centrum.sk: Utorok, 17.9.2019
meniny má Olympia
   

FOTO: Autosedačky smrti: Neponúkali bezpečnosť, ale rodičia mali pokoj

12.9.2019 | Úlety

Autosedačky sú na Slovensku povinné od roku 2006 a musia v nich byť pripútané všetky deti nižšie než 150 centimetrov a ľahšie než 36 kilogramov. Ak spĺňajú len jednu z týchto podmienok, stačí im podsedák. Dnes sú autosedačky čoraz bezpečnejšie, ale pred pár desaťročiami by ste do nich potomstvo asi radšej nedali. Prečo? Pozrite sa na túto fotografiu.

Americká firma Bunny Bear Company vyrábala autosedačky už od roku 1933, ale rozhodne jej nešlo o bezpečnosť. Chcela len zamedziť tomu, aby sa drobci počas jazdy motali po aute. Až do 70. rokov sa tak vyrábali najmä sedačky tohto typu. Potom však prišlo súperenie dvoch gigantov: General Motors a Forda.

Zlyhania GPS, ktoré skončili tragickými úmrtiami

Korporácie sa začali predháňať, ktorá poskytne deťom vyšší komfort a väčšiu bezpečnosť. Postupne sa situácia vyvinula až do dnešnej podoby, keď autosedačky zachraňujú životy tých najzraniteľnejších. Ak ale chcete vedieť, do čoho boli kedysi rodičia schopní posadiť svojich potomkov, zavítajte do našej galérie.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Stala sa mi taká neuveriteľná vec - v noci ma prebudil šramot.Otvorím oči a vidím,ako mi nejaká ruka vyťahuje z vrecka peňaženku a berie si peniaze. Zobral som pištoľ, ale nevystrelil som!" "A preboha prečo?" "Nechcel som sa stať vdovcom."

 
Virtuálny barLittle Devil Little Devil
  • 3 cl ginu
  • 3 cl bieleho rumu
  • 1,5 cl Curacao Triple sec
  • 1,5 cl limetkovej šťavy