Centrum.sk: Utorok, 12.11.2019
meniny má Svätopluk
   

Filmy, ktoré inšpirovali skutočných vrahov

19.9.2019 | Úlety

Určite ste videli filmy podľa skutočných udalostí inšpirovaných príbehmi vrahov. Existujú však aj iné príbehy. O ľuďoch, ktorí si pozreli film a na základe neho sa stali vrahmi. To sa stáva, ak sa nestotožníte s filmovými hrdinami, ale s tými temnejšími postavami kinematografie.

Halloween

Tento sviatok sa už blíži a rovnomenný film inšpiroval aj sedemnásťročného Jake Evansa, ktorý ukradol zbraň svojho otca a po vzore hrdinu z filmu Halloween, ktorý sledoval trikrát týždenne, sa rozhodol zavraždiť svoju rodinu. Najprv zavolal na sestru a zastrelil ju v izbe. Potom zišiel za mamou a odpravil ju ako potkana. Na súde priznal, že chcel vedieť, čo zažíval Michael Myers na vlastnej koži.

SAW
Séria provokatívnych krvákov nenechala nikoho chladným, ale Matthew Tinling si v roku 2002 pozrel film s cieľom niečo sa podučiť. Napríklad ako prerušiť miechu svojej obeti. Nakoniec bol odsúdený za vraždu 45-ročného muža, ktorého chcel mučením prinútiť, aby mu prezradil svoj PIN na karte. Matthew Tinling bol narkoman a alkoholik, ktorý našiel v SAW inšpiráciu, ako sa možnosť dostať k balíku. Príliš mu to nevyšlo, hoci jeho obeť zaplatila životom po tom, ako ju po nevydarenej „operácii" usmrtil sedemnástimi ranami do hlavy, krku a nôh.

Nočná mora z Elm Street
Kultovka, ktorú videl asi každý. Ale Lesley Savage si z filmu odniesol viac ako len hororový zážitok. Pre neho sa Freddy Krueger stal hrdinom, ikonou, vzorom hodným nasledovania. Keď si k tomu pridáme jeho poruchu osobnosti, nemôžeme sa čudovať, že jedného dňa prešiel od obdivu k nasledovaniu filmovej postavy. Písal sa rok 2004 a Lesley vyrazil do ulíc s nožom v ruke. Najprv čistým, o pár minút na ňom už bola krv štyroch ľudí. Zavraždil ich a dvaja ďalší vyviazli so zraneniami.

Mlčanie jahniat
Film s bezpochyby podmanivou atmosférou. Dostane prakticky každého, kto si rád vychutná dobrý psychohoror. V roku 1999 však Anthony Lauritsen vošiel do domu svojej starej mamy s kladivom. A neplánoval jej opraviť kvapkajúci vodovod, ale z hlavy spravil krvavú kašu. Potom roztrieskal jej pudla ako hlinené prasiatko a plánoval povraždiť aj ďalších členov rodiny, avšak skončil so želiezkami na rukách. Na súde priznal, že k rozhodnutiu ho inšpirovala scéna, kde Hannibal pojedal mozog svojich obetí. A tak túžil vedieť, či si aj zo starej mamy môže spraviť zákusok.

Dexter
Šialený hrdina vzbudzuje vo filme zmiešané pocity. Neviete, či mu máte fandiť alebo ho dosúdiť, ale šestnásťročný Steven Miles v tom mal jasno. Bol fascinovaný horormi a príbehom Dextera Morgana. Preto svoju iba o rok staršiu priateľku Elizabeth Thomas, ktorá ho dokonca viac ráz obránila pred šikanovaním, dobodal. Telo dokonca rozporcioval a porozdeľoval do niekoľkých vriec.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Čo všetko vieš o Slovensku?
Otestovalo sa 18623 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ako sa povie policajtova žena po španielsky? Doňa Debilita

 
Virtuálny barClaire Claire
  • 4 cl brandy
  • 1 žĺtok
  • 2 cl cukrového sirupu
  • studená čierna káva
  • mletá káva