Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Duchárske historky, o ktorých ste nepočuli. Mrazia aj po rokoch

4.11.2019 | Úlety

Halloween je síce za nami, ale duchovia a temné bytosti nepoznajú kalendár. Vedia prekvapiť aj za úplne bežného slnečného dňa. O tom, že príbehy medzi nebom a zemou rozhodne nie sú len vymyslenými historkami svedčia aj príbehy, ktoré sa naozaj stali a mali množstvo svedkov v okolí.

Prevtelená Ludgi

V roku 1930 iba štvorročná Shanti z Dillí povedala rodičom, že kedysi žila na mieste známom ako Mathura a bola matkou troch detí, avšak nakoniec zomrela pri pôrode. Jej pôvodné meno bolo Ludgi. Na tom by nebolo nič zvláštne. Deti si v každom veku vedia vysnívať rôzne historky.

Vesmír je domovom desivých vecí, donútia vás zamyslieť sa

Jej rodičia a však vydali do mesta, aby vyvrátili jej bujnú fantáziu a čo sa nestalo. Začala hovoriť miestnym dialektom a spoznala svojho predchádzajúceho manžela a deti. Pritom poznala podrobnosti z jej života, ktoré nemohol poznať nikto iný. A hlavne nie štvorročné dievčatko z druhého konca Indie.

Duch Freddyho Jacksona

Objavil sa celkom zreteľne na fotografii urobenej v roku 1919, no prvýkrát bola uverejnená v roku 1975 sirom Victorom Goddardom. Čím je zvláštna? Pozrite si tvár muža v hornom rade, štvrtého zľava. Je tam, ale pri fotení tam nebol.

VIDEO: Najdesivejšia horská dráha: Nestraší rýchlosťou, ale niečím celkom iným

Tvár bola identifikovaná ako Freddy Jackson, letecký mechanik, ktorý bol náhodne zabitý vrtuľou lietadla dva dni pred fotografovaním. Jeho pohreb sa však uskutočnil presne v deň, keď bola fotografia spravená. Zrejme si odskočil z pohrebu, aby netrhal partiu.

Most cez rieku Overtoun

Veľmi zaujímavý most neďaleko mesta Milton v Škótsku. Rozhodne sa naň neoplatí zamieriť na prechádzku so psom. Most bol postavený v roku 1859 a stal sa známym veľkým počtom nevysvetlených samovrážd psov. Incidenty sa prvýkrát zaznamenali okolo 60-tych rokov 20. storočia.

FOTO: Tom Ryaboi nepozná strach zo smrti, z jeho fotiek sa vám zatočí hlava

Psy sa náhle rozbehli a skočili z mosta. Nie všetky zahynuli a parodox je ten, že ak sa zotavili a na most sa vrátili, skočili znova. Na druhý pokus sa im už smrť nevyhla. Ľudí sa táto mánia zatiaľ nedotkla.

Posádka lode Ourang Medan

Vo februári 1948 vydala holandská loď Ourang Medan tiesňové volanie neďaleko Indonézie, „Všetci dôstojníci vrátane kapitána sú mŕtvi." Následne prišiel kód, ktorý v morzeovke znel: „Zomriem". O niekoľko hodín neskôr prišla prvá záchranná loď, ale z paluby sa nikto neozýval. Dôvodom bolo, že všetci členovia posádky boli mŕtvi. Mali otvorené oči, tváre pozerajúce na slnko, natiahnuté ruky a výraz hrôzy. Navyše sa celá loď prehrievala kvôli kotlu v podpalubí. Záchranná posádka opustila loď len krátko pred tým, ako išla ku dnu. Presný osud Ourang Medan a jej posádky je dodnes záhadou.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica