Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

Drsný nález na izolovanej farme: Ľudia deväť rokov čakali na koniec sveta

23.10.2019 | Úlety

Holandskí policajti ostali pred pár dňami v šoku. Na izolovanej farme v provincii Drenthe objavili 58-ročného muža a päť mladých ľudí, ktorí už deväť rokov neopustili hranice pozemku. Dôvod? Čakajú na koniec sveta.

Šokujúci objav sa policajtom podarilo urobiť potom, ako najstarší z piatich mladých ľudí, 25-ročný muž, ušiel z farmy a navštívil krčmu v neďalekej dedine Ruinerwold. Majiteľ krčmy Chris Westerbeek neskôr novinárom povedal, že si hneď všimol mužove dlhé vlasy, špinavé fúzy, staré oblečenie a zmätený pohľad. Vypil v rýchlom slede päť pív a vtedy sa s ním majiteľ dal do reči. Vysvitlo, že ušiel z farmy, kde strávil posledných deväť rokov života. Už vraj nechcel žiť v tomto uzavretom prostredí, ale svojich dvoch bratov a dve sestry nemohol vziať so sebou a potrebovali pomoc. Muž tiež uviedol, že nikdy nechodil do školy a už deväť rokov sa neholil a nebol ani u kaderníka.

Čakajú nás rôzne konce sveta, aj autori sci-fi môžu mať pravdu

Keď policajti dorazili na farmu, ktorá je prístupná len cez most ponad kanál, najprv sa im zdalo, že je opustená. Podrobnejšie skúmanie však ukázalo, že za skriňou v obývačke je ukryté schodisko, ktoré vedie do malého podzemného priestoru. V ňom našli štyroch mladých ľudí a 58-ročného muža.

Apokalypsy, ktoré sa ľudstvu podarilo prežiť

Identifikovali ho ako Josepha B. a zistilo sa, že v Ruinerwolde kedysi pôsobil ako opravár. Mladí ľudia, ktorí s ním žili na farme, tvrdili, že je to ich otec, ale starosta dediny to neskôr poprel. Zatiaľ sa nevie, či sú v nejakom príbuzenskom vzťahu, ani odkiaľ vlastne pochádzajú.

Ako zanikne vesmír? Možností je viacero

Až keď vyšlo najavo, čo sa vlastne na farme celé roky dialo, začali sa miestni rozpamätávať, že s izolovaným domom bolo vždy čosi v neporiadku. Jeden z dedinčanov si spomínal, že na farme videl pracovať iba jedného človeka, ale keď sa k nemu priblížil, dotyčný ho varoval, aby sa držal ďalej. Poštár si zasa nespomínal, že by sem niekedy doručoval zásielku. Médiám priznal, že mu to síce pripadalo čudné, ale nevidel potrebu informovať o tom úrady.

Holandská polícia má momentálne viac otázok než odpovedí. Isté je len to, že na farme čakalo šesť ľudí na koniec sveta a celých deväť rokov boli izolovaní od okolia. Joseph B., ktorý zrejme stál na čele skupinky, je momentálne vo vyšetrovacej väzbe, ale odmieta spolupracovať.

Autor: Noel
Foto: Profimedia


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie