Centrum.sk: Štvrtok, 22.8.2019
meniny má Tichomír
   

Detskí vrahovia: Ich krutosť šokovala svet

14.12.2018 | Úlety

Je veľmi ťažké odpovedať na otázku, prečo malé deti spáchajú surovú vraždu. Niektorí znalci problematiky sa domnievajú, že niektorí ľudia sa jednoducho ako násilné bytosti už narodia. Iní vravia, že vraždiace deti sú obeťami zneužívania, týrania alebo zanedbávania, ktoré sú živnou pôdou pre násilné správanie. Tak, alebo onak, je neuveriteľne šokujúce konfrontovať sa s tým, keď mimoriadne beštiálnym vrahom je len desať či dvanásťročné dieťa.

Vraždiace duo Cindy Collierová a Shirley Wolfová

Ako z hororového filmu je prípad dvoch 14-ročných kamarátok Cindy a Shirley, ktoré zavraždili nič netušiacu 85-ročnú babičku Annu Bracketovú. Dievčatá jednoducho zaklopali na dvere domu a poprosili ju o pomoc. Tvrdili, že ich prenasledujú nejakí muži a chceli použiť telefón, aby zavolali pomoc. Babička súhlasila, čo bola veľká chyba.

Najinteligentnejší vrahovia: Mali IQ géniov a rozsievali smrť

Len čo dievčatá vstúpili do domu, vytiahli nôž a celkovo 27 krát ju bodli. Shirley neskôr vo svojom denníku napísala: „Dnes sme so Cindy zabili starú dámu. Bola to veľká zábava." Neuveriteľné bolo, že dievčatá sa predtým nepoznali. Spoznali sa iba osem hodín pred týmto hrozným činom. Po zatknutí a počas súdneho procesu obidve pôsobili až neuveriteľné chladne, bez štipky empatie a akýchkoľvek emócií.

Maloletá vrahyňa Mary Bellová

V roku 1968 spôsobila obrovské zdesenie iba 11-ročná Mary Bellová, keď vysvitlo, že zavraždila dvoch chlapcov - štvorročného Martina a trojročného Briana. Prvého vlákala do opusteného domu, kde ho zaškrtila. O niekoľko mesiacov nahovorila druhého chlapca, aby s ňou išiel do lesa. Tam jeho telo znetvorila a na brucho mu vyrezala písmeno M ako Mary. V roku 1980 ju počas amnestie omilostili. Pre verejnosť sa vyjadrila, že jej je ľúto, čo spravila. Ako dôvod uviedla, že ju v detstve sexuálne zneužívali vlastní rodičia a zároveň odmalička predávali na prostitúciu.

Šialený strelec Luke Woodham
Luke mal iba 16 rokov, keď začal zabíjať. Bol to dobre vychovaný chlapec a študent až do okamihu, keď sa v ňom niečo zlomilo. Bolo to v čase, keď ho vylúčili zo školy kvôli jeho vzhľadu. Luke totiž inklinoval k vampírskemu kultu, v súlade s ktorým sa obliekal a líčil, čo škola netolerovala.

Smrť vedca na Južnom póle: Bezcitný vrah ostáva dodnes neznámy

Jedného dňa z nevysvetliteľných príčin Luke zavraždil svoju matku, vzal pušku a prišiel do školy, kde blízkemu kamarátovi odovzdal svoje denníky s esejami. Hneď na to začal okolo seba šialene strieľať. Ťažko postrelil šiestich spolužiakov a ďalších dvoch zabil. Po jeho zatknutí vyšetrovatelia z esejí zistili, že útok plánoval už dlhší čas. V denníku konkrétne popísal všetky zvrhlosti, ktoré chcel spôsobiť spolužiakom, učiteľom a vedeniu školy.

Mimoriadne krutý Jesse Pomeroy
Jesseho odmalička týrali, mučili, zneužívali a šikanovali, čo sa podpísalo pod jeho duševný vývin. Svoju „vraždiacu kariéru" začal, keď mal 11 rokov. Lákal mladých chlapcov na rôzne miesta, na ktorých ich tyranizoval, bil ťažkým lanom a rezal nožom. Celkovo sa priznal k 29 vraždám, no odsúdili ho za dve: vraždu desaťročnej a štvorročnej dievčiny. Prvú vlákal do obchodu svojich rodičov, kde neskôr policajti našli jej telo. O päť týždňov neskôr surovo zavraždil štvorročnú Horace, ktorej odrezal hlavu a znetvorené telo pohodil na pláž. Jesse strávil zvyšok života za mrežami, dožil sa 72 rokov.

Emocionálne labilný Michael Carneal

Michael si ako 14-ročný zaobstaral zbraň s jasným úmyslom vraždiť. Medzi rovesníkmi nebol nikdy obľúbený a nemal s nimi dobré vzťahy. To ho viedlo k tomu, že jedného dňa priniesol do školy poloautomatickú zbraň. Práve vtedy sa väčšia skupina spolužiakov zhromaždila, aby sa pomodlili. Keď ich Michael uvidel, spustil streľbu. Z približne 40 prítomných študentov zastrelil tri dievčatá a zranil ďalších päť ľudí. Ihneď po masakre sa spamätal, začal plakať, padol na kolená a prosil okolostojacich, aby ho zabili. Po príchode polície sa vzdal a súd ho odsúdil na doživotie.

Najhorší sériový vrah v dejinách: Garavito umučil stovky detí

William York bol jedným z prvých
Táto vražda je jednou z najstarších zdokumentovaných vrážd mladistvého. V roku 1748 mal William iba desať rokov, keď zavraždil päťročné dievčatko Susan Mahewovú. Podľa dostupných zdrojov nezniesol dlhotrvajúci plač malej Susan, ktorú sa predtým neúspešne pokúšal utíšiť. Preto vzal nôž, chytil Susan za ruku a začal jej rezať zápästie. Ako zmyslov zbavený pokračoval v rezaní lakťa až na kosť. Keď jej odrezal ruku, pustil sa do stehna a pokračoval až kým nevykrvácala. Keď Susan zomrela, umyl si ruky a jej telíčko pochoval v záhrade. Napriek tomu, že ho súd odsúdil na trest smrti, po čase mu trest kvôli nízkemu veku odpustili.

Autor: Radomír
Foto: Youtube


Focus Media


Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 32548 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlap, ktorý sa ledva drží na nohách,sa pýta okoloidúceho:
Kde je tu zväz abstinentov?
Idete sa prihlásiť.
Nie, vyškrtnúť !

 
Virtuálny barNesAmaretto NesAmaretto
  • 4 cl mandľového likéru
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky cukru
  • 10 cl NESCAFÉ frappé