Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

Démoni, ktorých nechcete nikdy stretnúť

13.6.2019 | Úlety

Svet démonov sa vám môže zdať detskou rozprávkou, kým na niektorého z nich nenatrafíte. A to nemyslíme takého, ktorého stretne v sobotu ráno po prehýrenej noci v kúpeľňovom zrkadle. Príbehy s pečiatkou „skutočné" však rozprávajú o démonoch, ktorí si k ľuďom tak priateľskí ako mucholapka ku komárovi.

Tengu
Japonský lietajúci duch známy červenou pekelnou tvárou a dlhým nosom. Je extrémne rýchly, takže sa stačí pohrať trochu s vyvolávaním duchov a pokojne príde aj do bačovej koliby na Liptove. Ale neradíme. Mnohí veria, že pod označením Tengu sa skrýva viacero duchov bývalých heretikov, ktorí brojili proti viere a duchovným hodnotám človek. Preto si stanovili za cieľ dokonale zdecimovať psychiku človeka, ktorého posadnú.

Najhroznejšie prehistorické morské príšery, ktoré kraľovali oceánom

Dullahan
V Írsku o ňom kolujú legendy. Alebo skôr príbehy. Pretože mnoho tunajších ľudí videlo temného jazdca na vlastné oči. Tento duch je niečo ako posol smrti. Obchádza krajinu na koni v čiernom plášti s kapucňou, pod ktorou nemá hlavu. Nikto nevie, či zabíja sám, alebo kradne duše, ale vidieť ho znamená, že niekto v okolí zomrie. Ak ste v lese s partiou a okolo vás začne dupotať jeho kôň, je to ako zahrať si ruskú ruletu. Kto pôjde prvý z kola von?

Manananggal

Filipíny sú krásnou destináciou, no ak plánujete vyraziť do sveta na skusy, pozor na Filipínky. Nikdy neviete, či za ne nebude prezlečený démon Manananggal. Zjavuje počas dňa ako krásna žena, ktorá vie rýchlo očarovať obeť a v noci sa mení na démona, ktorý pije krv a cudzopasí na vašom tele. Spoľahlivou obranou je cesnak.

Príbuzný lochnesskej príšery? Vedci v Škótsku objavili nového dinosaura

Preto si ho vezmite so sebou a pravidelne na Filipínach konzumujete. Ak potom dýchnete na krásku a ona ujde, máte šťastie, mohol to byť práve Manananggal a zachránili ste si kožu.

Pocong

Ázijský démon, ktorý bude doma všade, kde ho privoláte, ale radšej nevolať. Je to démon, ktorý sa poneviera v starých domoch a na cintorínoch. Je mu blízka smrť a energia umierajúceho.

Stavby, ktoré mal postaviť sám diabol. Kde sa nachádzajú?

Ak jej nemá dostatok, nehanbí sa niekoho zniesť zo sveta aj vlastnými silami. Je to démon, ktorý je zodpovedný za nevysvetliteľné a náhle úmrtia či neuveriteľné nehody na rovných úsekoch ciest.

Wendigo

Duch, ktorý sa zjavuje s tvárou v tvare lebky a ľadovým srdom. To o jeho charaktere veľa napovedá. Vyskytuje sa v lesoch Kanady, ale keďže duchovia nepoznajú hranice, môže sa vyskytnúť kdekoľvek. Jeho potravou sú tí, ktorí náhle zablúdia aj na známej ceste, zmiznú v lese, umrú od vyčerpania a podobne. Často za takýmto úmrtím v lese nie je lesná zver, ale Wendigo.

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie