Centrum.sk: Streda, 21.8.2019
meniny má Jana
   

Čaj, ktorý chutí ako pivo. Stane sa z neho hit?

5.8.2019 | Úlety

Spomínate si, ako sa n trhu objavilo prvé nealkoholické pivo? Išlo o obrovský hit, ktorý ani po rokoch nestráca popularitu. Čoskoro však možno bude mať konkurenciu. Austrálska firma Victoria Bitter totiž tvrdí, že jej čaj chutí úplne ako pivo.


Victoria Bitter je v prvom rade pivovar, ktorý sa rozhodol spestriť svoju ponuku. Namiešal špeciálnu kombináciu cejlónskeho čierneho čaju a chmeľu Super Pride, ktorý dosiaľ používala výhradne pri varení piva. Vznikla tak horká zmes, ktorá údajne chutí presne ako pivo.

Vysnívaná diéta každého muža: Chlap prežil pôst len pitím piva

Produkt vznikol v limitovanej edícii a je určený špeciálne pre austrálskych fanúšikov kriketu. Národný tím si totiž čoskoro zmeria sily s výberom Anglicka a Victoria Bitter chce vraj zaistiť, aby si ľudia mohli dopriať chuť piva aj vtedy, keď nie je vhodný čas na konzumáciu alkoholu. Mohli síce celý problém vyriešiť obyčajným nealkoholickým pivom, čaj však považovali za vhodnejší, keďže kriket sa bude hrať vo Veľkej Británii.

FOTO: Sexi ženy s pivom: Dvojitá láska na prvý pohľad

„Do hry vstúpil časový posun," tvrdia predstavitelia firmy Victoria Bitter. „Zápasy sa totiž budú hrať v čase, keď je u nás skoré ráno, a vtedy si väčšina ľudí nemôže dovoliť popíjať. Čierny čaj ich navyše povzbudí, obsahuje viac kofeínu ako káva."

Zaujímavosti z dejín piva: Viete, kto vymyslel tekutý chlieb?

Recenzenti tvrdia, že ide len o marketingový ťah a tento čaj nie je príliš chutný. Odporúčajú radšej konzumovať cejlónsky čaj a pivo oddelene. Ani to však nezabránilo dosiahnuť novému produktu komerčný úspech. Je teda možné, že z limitovanej produkcie sa začne vyrábať na pravidelnej báze a dostane sa do sveta. Či ho ale skúsiť je na základe recenzií otázne.

Autor: Liam
Foto: Victoria Bitter


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Brunetka vraví blondínke:
"Počula si to, že vraj Silvester vyjde tento rok na piatok?"
Blondínka na to:
"Len dúfam, že nie na 13.

 
Virtuálny barTasmanian Devil Tasmanian Devil
  • 4 cl tequily
  • 1 lyžička grenadiny
  • tabasco