Centrum.sk: Štvrtok, 22.8.2019
meniny má Tichomír
   

Babka mala milión eur. Neuveríte, čo s ním pred smrťou urobila

26.7.2017 | Úlety

O dôchodcoch z Rakúska sa hovorieva, že sú škrobi, ale čo urobila 85-ročná babička asi jej potenciálni dediči nečakali. Mala v tom mala jasno, dediči mali zostať s dlhým nosom. Nechcela, aby žiadny z jej potomkov získal úspory, ktoré celý život odkladala. Závratnú sumu peňazí ale nevenovala na charitu alebo ľuďom v núdzi.

Deti a vnúčatá sa k babke asi nesprávali najlepšie a nechceli jesť „šnicle", ktoré im poctivo pripravovala a možno ju nenavštevovali tak často, ako by si priala. Posledné chvíle prežila starenka v domove dôchodcov. Keď už babička cítila, že sa blíži jej koniec, rozhodla sa konať.

Na smrteľnej posteli rozstrihala všetky bankovky a vkladné knižky, ktoré nasporila. Keď po jej smrti upratovali izbu, našli v nej zničené peniaze v hodnote 950-tisíc eur. Starenka nechcela zanechať svojim potomkom dedičstvo, ale aj keď sa o to snažila, dediči si prídu na svoje.

Štátny prokurátor Erich Habitzl síce vyhlásil pre agentúru AFP, že úrady nevedia pozostalej rodine nijak pomôcť, ale národná banka je na strane dedičov. Ak je pôvod peňazí dokázaný, tak im všetky môžu vymeniť za nepoškodené bankovky. 950-tisíc eur tak ostane v rodine.

Takže deti, neštvite babičku a zjedzte všetko, čo vám ponúkne, lebo inak vám nič nenechá.

Autor: Theo
Foto: thelocal.de


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlap, ktorý sa ledva drží na nohách,sa pýta okoloidúceho:
Kde je tu zväz abstinentov?
Idete sa prihlásiť.
Nie, vyškrtnúť !

 
Virtuálny barNesAmaretto NesAmaretto
  • 4 cl mandľového likéru
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky cukru
  • 10 cl NESCAFÉ frappé