Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Aj sedenie na záchode z vás spraví rekordéra. Ako dlho treba vydržať?

25.7.2019 | Úlety

Rekord sa dá spraviť aj v činnosti, ktorú robieva každý a robí ju každý deň. Niekedy dokonca aj viac ráz za deň. No len 48-ročný vodič autobusu Jimmy De Frenne sa skutočne pokúsil o svetový rekord v sedení na záchode. A dnes je na najlepšej ceste mať zlatú medailu za sedenie na toalete.

Milovník rekordov

Jimmy De Frenne nie je žiadnym nováčikom na scéne Guinnessových rekordov. Už má jeden zapísaný v životopise, v roku 2016 dokázal žehliť 82 hodín bez prestávky. Ale to ho nenechalo ľahostajným k ďalším pokusom. Hoci nie je športovec, ani extra umelec, je dosť vtipný na to, aby si svoje miesto našiel medzi nevšednými rekordmi. Preto jeho najnovšia snaha mala záujem pokoriť dĺžku v rovnako bežnej domácej činnosti, akou je žehlenie. Tentoraz vystrúhal rekord v sedení na záchode.

Novodobý Cheops stavia si pyramídu z mincí. Uhádnete, koľko ich zatiaľ použil?

Oficiálny zápis neexistuje
Ak by ste sa rozhodli hľadať v análoch Guinnessovej knihy rekordov, doposiaľ by ste známku o rekorde v sedení na toalete nenašli. Aj Jimmy hľadal dlho vyzývateľa, až sa mu podarilo dopátrať k neoficiálnemu číslu, že istý muž sedel na záchode 100 hodín. Preto sa rozhodol tento rekord trhnúť a jeho predsavzatím bolo stráviť na doske 168 hodín. Teda rovných sedem dní.

VIDEO: Ľudské stroje na rátanie peňazí: Za minútu zrátajú stovky bankoviek

Svoj rekordný záchod si postavil v bare Filip's Place. Nakoniec však nedokázal vydržať svoje predsavzatie „iba" 116 hodín. Ide síce o rekord, ale vždy je priestor na vylepšovanie, ako povedal sám Jimmy. A čo bolo problémom? Telo túto polohu už jednoducho nezvládalo.

Zabudnite na diamant, prepíšu sa učebnice. Našiel sa nový najtvrdší minerál

Preliačená doska aj mozole na zadku
Po tom, ako si Jimmy odsedel svoje, ostala po ňom doslova preliačená doska. Sedel prakticky neustále na „tróne" iba s päťminútovými prestávkami každú hodinu na premasírovanie nôh a paradoxne vykonanie toalety, keďže tá, na ktorej sedel, nebola pripojená na kanalizáciu. Pri jeho rekorde neboli prítomní Guinnessovi zapisovatelia, ale úradníci z radnice v belgickom Ostende. Preto Jimmy verí, že to na zápis do svetovej knihy bude stačiť. Je teda dôkazom, že sa dá byť rekordérom aj bez extra talentu a aj v činnosti, ktorú robí skutočne každý. Len Jimmy ju dokáže robiť dlhšie.

Autor: Marcos
Foto: El Vocero/FB


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad