Centrum.sk: Streda, 16.10.2019
meniny má Vladimíra
   

107-ročná žena prezradila tajomstvo dlhovekosti. Neuveríte, čo to je

13.8.2019 | Úlety

Zabudnite na super návody na dlhovekosť. Na marketingové trháky v podobe rias z okraja Mariánskej priekopy zbieraných pri odlesku mesiaca na hladine. Louise Signorová sa dožíva 107 rokov a na žiadne triky nenaletela. Hovorí o skutočnom tajomstve dlhého života. Nejde len o to, čo si vkladáte do úst, aj o to, s kým žijete. Respektíve radšej nežijete.


Starenka z Bronxu

Ak čítame o ľuďoch, ktorí prekročili magickú hranicu stovky, tak obvykle žijú kdesi v horách, celé dni meditujú, cvičia jogu, skrátka život nepredstaviteľný pre človeka, ktorému od pondelku do piatku vyzváňajú telefóny a cez víkend strašia pracovné e-maily. Lenže Louise je žena, ktorá svoj život prežila v Broxe. Neslávne známej štvrti New Yorku.

FOTO: Jedna z najstarších rastlín sveta rastie v prostredí, kde by človek prežil len ťažko

Narodila sa v roku 1912 a na oslavu jej 107 narodenín prišla stovka hosti. Pri tej príležitosti odpovedala aj na pár otázok pre stanicu CBS o tom, ako sa dá dožiť rekordného veku aj v centre rušného veľkomesta so smogom, stresom a potravinami zo supermarketu. Jej odpovede prekvapili.

Základ dlhovekosti? Nikdy sa nevydať!
Počujete správne. Táto žena žila 107 bez toho, aby sa zaviazala jedinému mužovi ako manželka. Bez muža a bez starostí si žila svoj pokojný život a dožila sa takmer dvojnásobného veku ako niektoré jej vydaté rovesníčky. Niečo na tom asi bude.

Ikaria, ostrov dlhovekosti: ľudia tu bežne žíjú sto rokov

Hašterenie v manželstve totiž nikomu na zdraví nepridáva. Na druhej strane je vidieť, že celá rodina má tuhý korienok, pretože Louisina sestra má 102 rokov a ich mama sa dožila 97 rokov.

Pomáha aj správny postoj k životu
Louise Signore sa netají tým, že celý život sa snažila žiť skromne a to aj čo sa jedla týka. Takže to rozhodne nebolo obžerstvo, vysmážané jedlá, ale celý život dávala prednosť ľahkej talianskej strave.

Najstarší ľudia sveta radia: Takto sa dožijete stovky

K jej životu patril aj tanec, ktorého sa nevzdala ani vo vysokom veku a vždy po obede hráva bingo. Jej rodina má korene priamo v Taliansku a tak už od detstva preferovala ľahkú stredomorskú stravu bohatú skôr na zeleninu, bylinky, syr a menej mäsa. Navyše o pozitívach takéhoto stravovania sa hovorí už dlhodobo a Louise Signore dokladuje účinky priamo v praxi.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


Focus Media


Otestujte svoje fitness IQ!
Otestovalo sa 18503 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Česká republika porazila vo finále MS v hokeji Ruskú federáciu. Rusi im asi po týždni poslali list. Gratulujeme.STOP. Boli ste silný súper.STOP. Ropa STOP. Zemný plyn STOP.

 
Virtuálny barCassis Coco Cassis Coco
  • 4 cl vodky
  • 4 cl ríbezľovej vodky (čierna ríbezľa)
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 1 cl kokosového sirupu
  • strapec čiernych ríbezlí