Centrum.sk: Streda, 21.8.2019
meniny má Jana
Test 

Umenie báť sa: Vyznáš sa v hororoch?

Umenie báť sa: Vyznáš sa v hororoch?
12345
Umenie báť sa: Vyznáš sa v hororoch?

Púšťaš si ich, keď máš po krk sladkastých príbehov alebo suchých realistických faktov? Dávaš im stopku hneď ako ti naskočí husia koža alebo si ich videl/-a toľko, že niektoré z desivých príbehov ti prenikajú do bežnej komunikácie a nočných môr? Urob si test a zistíš, ako si na tom s horormi.

Otázky
Horor z konca 90. rokov, spracovaný amatérskou kamerou, ktorý pritiahol milióny očí najmä vďaka domnienke, že nakrútený príbeh bol skutočný, sa volal:
Legendárna snímka Kruh nadobudla viac než jedno filmové spracovanie. Kedy sa príbeh o záhadných úmrtiach tých, ktorí si pozreli videokazetu s pasážami o dievčatku a studni, objavil na plátne po prvýkrát?
Ako sa volá kultový nízkonákladový americký horor zo 70. rokov s väčšinou neznámymi hercami, ktorý zarobil len v USA vyše 30 miliónov dolárov a niektoré krajiny s ním mali problém pre autentické zobrazenie násilia?
V hororovej dráme Stanleyho Kubricka z roku 1980 The Shining (Osvietenie) o spisovateľovi, ktorý sa s rodinou uchýli do odľahlého hotela a postupne prichádza o rozum, hviezdil:
Horor 3:15 zomrieš! (The Amityville Horror) z roku 2005 je remakeom filmu z roku 1979. Čo bolo námetom príbehu, v ktorom sa manželia Lutzovci s deťmi presťahujú do domu, v ktorom syn vystrieľal svoju rodinu a tajomné sídlo začne ovplyvňovať aj správanie Georgea Lutza?
Ktorá herečka stvárnila ústrednú postavu najznámejšieho filmového spracovania hororu Halloween z roku 1978?
Ktorá séria hororových filmov z uvedených bola komerčne najúspešnejšia?