Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

VIDEO: Rodina ostala v šoku, mala tisíce neželaných spolubývajúcich

13.6.2019 | TechMag

Rodinu v španielskom meste Granada neustále rušil zvláštny bzukot. Doma však žiadny hmyz nenašli a zvuky nevychádzali od susedov. Obyvatelia domu nemohli tušiť, že za stenou spálne žije kolónia včiel, ktorá mala až 80-tisíc členov.

Rodina, ktorá najprv nevedela, čo je zdrojom zvláštneho bzučania, poprosila o pomoc miestneho včelára. Ten tiež najprv tápal, potom si však všimol, že na istom mieste v spálni je zvuk hlasnejší než inde. Po bližšom preskúmaní tohto miesta zistil, že v stene zrejme žije pár včiel.

Najväčšiu včelu považovali za vyhynutú, opäť sa ju podarilo nájsť. Je naozaj obrovská

Aj on ako profesionál ostal šokovaný, keď rodina nechala stenu rozbúrať. „Nechápem, ako dokázali tak dlho žiť s neustálym bzučaním," uviedol včelár Sergio Guerrero. „Kráľovná síce dokáže denne naklásť až 1400 vajíčok, no na vznik takéhoto veľkého úľa potrebujú včely najmenej dva roky. To znamená, že majitelia domu museli bzučanie počúvať už vlani."

Ženu v aute prenasledovalo 20-tisíc včiel, dôvodom bola...

Guerrero len v roku 2019 pomohol rôznym rodinám zbaviť sa až pol milióna včiel. Priznáva však, že podobne veľkú kolóniu ešte v rodinnom dome nevidel. Ako vyzeralo jej odstraňovanie zistíte vo videu pod článkom.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie