Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

Skrytá funkcia Googlu: Zabaví vás nadlho a zrejme ju vôbec nepoznáte

12.8.2019 | TechMag

Každý používateľ internetu určite vie, že Google rád prekvapuje. Respektíve ľudia, ktorí za fungovaním tohto vyhľadávača stoja. Nie sú to však iba originálne odkazy na rôzne výročia a sviatky, ale aj skryté funkcie, ktoré vedia zaujať.


Jedna z nich je už staršia, no mnoho ľudí o nej vôbec netuší. Firma ju spustila ešte v roku 2015 pri príležitosti vynovenia svojho loga a stále funguje. Ide o funkciu ponúkajúcu náhodné zaujímavé fakty, čo sa možno zdá ako nuda, ale ak s tým začnete, deje sa presný opak. Dobre sa zabavíte.

FOTO: Anomálie z Google Earth, po ktorých by ste nechceli jazdiť

Do Googla stačí zadať niektoré z vyhľadávaných hesiel "funny fact", "funny facts" alebo "I'm feeling curious" a okrem množstva internetových odkazov ste získali aj prístup k skrytej funkcii. Okamžite vám pokladá prvú otázku a s ňou ponúka aj vysvetľujúcu odpoveď. Vždy ide o netradičný fakt, ktorý obohatí či pobaví.

Chodiaci Google: Chlapec má IQ 130 a neskutočnú pamäť

Užívateľ si následne môže kliknúť na možnosť pokračovania ("ask another question") a valia sa naňho ďalšie a ďalšie zaujímavosti. Či už ste v práci, doma alebo surfujete pri jazde v MHD, zrejme kliknete, aby ste zistili, čo ďalšie sa môžete dozvedieť. Z pár prečítaní je zrazu štvrťhodina a z nej pokojne aj hodina. Google totiž nemá dosť a pokojne s vami bude hrať túto "hru" donekonečna.

Spoznáte známe slovenské lokality cez satelit? Skúste to

My sme sa za tie roky dozvedeli, aké je Tarzanovo pravé meno, čo znamená Darth Vader v nemčine alebo koľko vrakov lodí je na dne oceánov. Kliknite aj vy a dozviete sa ešte viac. Možno je to - ako sa vraví - blbosť, ale zabaví vás. Samozrejme, pokiaľ viete po anglicky.

Autor: ling
Foto: Google


Focus Media


Vyznáte sa v gangsterkách?
Otestovalo sa 10195 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad