Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Skrytá funkcia Googlu: Zabaví vás nadlho a zrejme ju vôbec nepoznáte

12.8.2019 | TechMag

Každý používateľ internetu určite vie, že Google rád prekvapuje. Respektíve ľudia, ktorí za fungovaním tohto vyhľadávača stoja. Nie sú to však iba originálne odkazy na rôzne výročia a sviatky, ale aj skryté funkcie, ktoré vedia zaujať.


Jedna z nich je už staršia, no mnoho ľudí o nej vôbec netuší. Firma ju spustila ešte v roku 2015 pri príležitosti vynovenia svojho loga a stále funguje. Ide o funkciu ponúkajúcu náhodné zaujímavé fakty, čo sa možno zdá ako nuda, ale ak s tým začnete, deje sa presný opak. Dobre sa zabavíte.

FOTO: Anomálie z Google Earth, po ktorých by ste nechceli jazdiť

Do Googla stačí zadať niektoré z vyhľadávaných hesiel "funny fact", "funny facts" alebo "I'm feeling curious" a okrem množstva internetových odkazov ste získali aj prístup k skrytej funkcii. Okamžite vám pokladá prvú otázku a s ňou ponúka aj vysvetľujúcu odpoveď. Vždy ide o netradičný fakt, ktorý obohatí či pobaví.

Chodiaci Google: Chlapec má IQ 130 a neskutočnú pamäť

Užívateľ si následne môže kliknúť na možnosť pokračovania ("ask another question") a valia sa naňho ďalšie a ďalšie zaujímavosti. Či už ste v práci, doma alebo surfujete pri jazde v MHD, zrejme kliknete, aby ste zistili, čo ďalšie sa môžete dozvedieť. Z pár prečítaní je zrazu štvrťhodina a z nej pokojne aj hodina. Google totiž nemá dosť a pokojne s vami bude hrať túto "hru" donekonečna.

Spoznáte známe slovenské lokality cez satelit? Skúste to

My sme sa za tie roky dozvedeli, aké je Tarzanovo pravé meno, čo znamená Darth Vader v nemčine alebo koľko vrakov lodí je na dne oceánov. Kliknite aj vy a dozviete sa ešte viac. Možno je to - ako sa vraví - blbosť, ale zabaví vás. Samozrejme, pokiaľ viete po anglicky.

Autor: ling
Foto: Google


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad