Centrum.sk: Piatok, 24.5.2019
meniny má Ela
   

Prevratné eko nápady: Zachránia našu planétu?

16.5.2019 | TechMag

Drvivá väčšina ľudí pristupuje k našej planéte veľmi nezodpovedne. Našťastie, komunita ľudí, ktorým osud Zeme nie je ukradnutý sa stále rozrastá a nájdu sa medzi nimi aj odborníci, ktorí prichádzajú s nápadmi, ktoré môžu pomôcť zastaviť znečisťovanie planéty, ak by sa začali používať vo veľkom.

Jedlý plast
Plasty predstavujú veľkú ekologickú záťaž pre životné prostredie, keďže škodia oceánu, zvieratám i ľuďom. Pomôcť zastaviť dobu jednorazových plastov môžu pomôcť ukončiť výrobky z jedlých plastov. Jedlý plast je vyrobený z morských rias a je bezpečný pre ľudí i zvieratá. Z tohto materiálu sa môžu vyrábať poháre, slamky i plastové vrecká.

Zvláštne historické zhody okolností: Nie je tých náhod priveľa?

Bezobalová kozmetika
O ďalšie jednorazové plasty sa dá odľahčiť Zem aj v oblasti kozmetiky. V ponuke sú už rôzne alternatívy šampónu i sprchového gélu v kapsulách, ktoré sa pod vodou rozpustia. Kúpiť sa dá aj zubná pasta v tabletách, ktoré tiež nepotrebujú obal.

FAKTY X: Zásah mimozemšťanov? Policajt zmizol ako v sci-fi filme

Viacnásobné použitie vody
Efektívnym spôsobom ako šetriť vzácnu vodu je jej dvojité používanie. Kórejský dizajnér Jang Woo-Seok navrhol kúpeľňový set, v ktorom sa voda z umývadla uschová a následne sa použije na spláchnutie záchoda.

Autor: Tatiana
Zdroj foto: Ello Jello / EvoWare / Youtube


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa


- Kedy je blondína múdrejšia ako počítač ?
- Keď je počítač vypnutý.

 
Virtuálny barCognac Cocktail Cognac Cocktail
  • 3 cl koňaku
  • 1 cl ginu
  • 1 cl pomarančovej šťavy
  • 2 streky Curacaa
  • citrónová šťava