Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

Obrovské výletné lode: Sú väčšie ako slovenské mestá

26.8.2019 | TechMag

Výletné lode predstavujú špecifický druh dovolenky. Nalodíte sa na jeden „obrovský hotel" a plavíte sa naprieč oceánom. Navštevujete miesta, užívate si prostredie veľkomesta v strede vodnej hladiny. Tie najväčšie lode sú omnoho väčšie ako mnohé slovenské mestá a ponúkajú aj viac atrakcií.


Harmony of the Seas

Ide o najväčšiu výletnú loď na svete. Tento koráb je určený pre 5 497 ľudí v dvojlôžkovom obsadení a pri plnom obsadení sa kapacita zvýši na 6410 pasažierov. A tí všetci spolu žijú na jednom plaviacom sa stroji. Aby toho nebolo málo, tak loď má na takýto počet hostí aj 2500 zamestnancov. K dispozícii je 24 výťahov a 17 palúb.

Vstup prísne zakázaný: Miesta, na ktoré človek nesmie vkročiť

Loď disponuje na najdlhším toboganom na mori, má vlastný aquapark, divadlo, promenádu, lezecké stany, 3D kino, bary, reštaurácie, wellness centrum basketbalové ihrisko, korčuľovanie na lade. Skrátka, nudiť sa tu nebudete. Loď stála 1,3 miliardy dolárov.


Allure of the Seas

Plaví sa rýchlosťou len niečo cez 40 kilometrov za hodinu, ale plavba na nej vám veľmi rýchlo ubehne. Trvalo dva roky, kým loď od začiatku stavby pustili na vodu. Čo sa týka cestujúcich, ak je loď plne obsadená, máte tu 6300 ľudí. Tu vznikajú lásky, známosti, romantické prechádzky, občas aj intímne priateľstva na pár nocí. Kajuty sú síce malé, ale vedeli by rozprávať.


MSC Meraviglia

Je to jedna z európskych mamutích lodí. Táto kráska na svojej palube pohostí 5700 pasažierov a pár stoviek členov personálu. Na vodu bola spustená v júni roka 2017, takže ešte stále vonia novotou. Je domovským prístavom je francúzske St. Nazaire a stála 700 miliónov eur.

Ostrov, ktorý vytvoril človek: Neuveríte, z čoho sa skladá

Krstnou mamou lode sa stala talianska herečka Sofia Loren. Jej najväčšou pýchou sú schodiská, ktoré si radi prejdete napriek tomu, že je vám k dispozícii 15 výťahov. Schody sú totiž lemované Swarovského krištáľmi.


Quantum of the Seas

Maximálna kapacita tejto lode je 4900 pasažierov a 1500 členov posádky. Ale je to prvá inteligentná loď na svete. Bola uvedená do prevádzky v roku 2014 a má niekoľko vychytávok, pre ktoré sa oplatí nalodiť práve na ňu. Ideálne s nejakou ženou, na ktorú chcete spraviť dojem.

FOTO: Marmorské vodopády: Nádherné dielo, ktoré stvorili starovekí Rimania

Je prešpikovaná technológiami. Máte tu simulátory voľného pádu, virtuálne balkóny v izbách bez okien, vyhliadkové plošiny, hvezdársku kopulu a observatórium na pozorovanie hviezd na nočnej oblohe, kde vás nebude rušiť svetlo a množstvo ďalších atrakcií.


Norwegian Bliss

Loď sa dostala na more v roku 2018. Ide o absolútnu novinku nabitú dobrodružstvami. Unikátom je napríklad najväčšia motokárová dráha na mori. Patrí k nórskej flotile a zajazdiť si s výhľadom na oceán je niečo, na čo skutočne nikdy nezabudnete.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Otestujte svoj mechúr!
Otestovalo sa 32554 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské