Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

Najšpinavší muž sveta fajčí výkaly. Neuveríte, ako dlho sa nekúpal

16.12.2017 | TechMag

Amou Hadži má 83 rokov a má zvláštne predsudky. Verí napríklad, že čistenie tela spôsobuje choroby. Aj preto sa už vyše 60 rokov neumýval. Žije v izolovanej dedine na juhu Iránu a kontakt s vodou neznáša.

Amou dokonale splýva s okolím. Niet divu, keďže má čiernu nielen tvár, ale celé telo. Keď bez pohybu sedí, človek si ho pokojne pomýli so skalou. Nepije čistú vodu a o čerstvom jedle má tiež jasnú predstavu. Jeho najobľúbenejším pokrmom je fermentované dikobrazie mäso. Denne síce vypije päť litrov vody, ale výhradne zo starej hrdzavej plechovej nádoby, v ktorej kedysi dávno skladovali naftu.

10 mýtov o hygiene, ktoré nie sú pravdivé

Fajčí fajku, namiesto tabaku si ju ale napcháva suchými zvieracími výkalmi. Vlasy si zásadne neskracuje nožnicami, jednoducho ich opáli nad ohňom. No a v zime nosí namiesto čiapky starú vojenskú prilbu.

Amou nemá dom, žije v diere v zemi, ktorá skôr pripomína hrob. Dedinčania mu síce z ľútosti postavili aspoň malú chatrč, tá je však bez strechy a starec v nej spáva len sporadicky.

Sprchovať sa ráno, či večer? Vieme odpoveď

Nik presne nevie, prečo sa rozhodol žiť takýmto spôsobom. Dedinčania hovoria o silných emotívnych zážitkoch, ktoré muža v mladosti postihli, nie je však jasné, o čo konkrétne išlo. Napriek tomu vyzerá Amou šťastnejšie než mnohí ľudia, ktorí žijú v luxuse. Nemá žiadny majetok a nemá čo stratiť ani sa čoho báť. Teda okrem sprchy.

Autor: Liam
Foto: Youtube


Focus Media


Otestujte svoje fitness IQ!
Otestovalo sa 18512 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica