Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

Aj vy ste vinní: Tieto bežné veci majú katastrofálny dopad na životné prostredie

1.4.2019 | TechMag

O životné prostredie by sme sa mali starať rovnako, ako o vlastné zdravie, ak nie ešte viac. No často si ani neuvedomujeme, že odpad, ktorý produkujeme, sa rozkladá neuveriteľne dlho. Ide o stovky, tisíce a dokonca aj milión rokov. Pozrite sa na materiály, ktoré denne používate, zamorujú prírodu na veľmi dlhú dobu.

Polystyrén je veľmi obľúbený materiál na jednorazové balenie potravín a nápojov. Polystyrénový obal však slúži iba pár minút, nanajvýš pár hodín, ale v prírode sa rozkladá až milión rokov. Ak je vystavený slnečnému žiareniu, rozpadne sa na malé čiastočky, ktoré si divoká zver mýli s potravou.

FOTO: Ľudskosť ešte nevymizla: Títo ľudia sú toho dôkazom

Pozrite si v galérii nižšie, aký dopad na životné prostredie majú ďalšie veci, ktoré denne používate. Veríme, že vás to prinúti k zamysleniu sa nad svojou potrebou a nesnažte sa sami pred sebou obhajovať spôsobom veď je to iba jedna fľaša. Vtedy si spomeňte si na to, že nás je na svete sedem miliárd a ako by to vyzeralo, keby si to povedal každý.

Autor: Tatiana
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské