Centrum.sk: Štvrtok, 22.8.2019
meniny má Tichomír
   

Viete správne nosiť kravatu a motýlika? Neurobte zo seba ignoranta

5.11.2018 | Štýl

Kravata, alebo motýlik? Mnohí muži rieši túto dilemu, ak chcú byť za fešákov. Traduje sa, že kravata je pre každého a motýlik len pre výnimočné situácie. Omyl. Oba druhy tejto ozdoby sú, čo sa týka postavenia, rovnocenné. No nie každý si ich môže dovoliť a nosiť ich správne.

Kravata je spoločenská i pracovná

Pravdou je, že čo sa týka slávnostných chvíľ, tak sú kravata a motýlik na jednej úrovni. Na ples alebo recepciu si môžete vybrať, čomu dáte prednosť. Iné je to však v bežnom spoločenskom styku. Aj tu sa niekedy vyžaduje kravata. Napríklad v istých profesiách, ale to je presne ten moment, kedy sa motýlik nehodí. Jeho pôsobisko je vyhradené len na chvíle výnimočné.

VIDEO: Toto MUSÍ vedieť každý chlap: zložte oblek a košeľu tak, aby sa nepokrčili

Ako rozlíšiť kravaty?
Základným rozdelením je kravata pracovná a spoločenská. Ako ich ale rozlíšiť, aby ste sa vyhli faux pas, že si na večierok kúpite kravatu do roboty? Klasická denná pracovná kravata má obvykle šikmé prúžky. V princípe môžete však prísť do práce aj s kravatou jednofarebnou alebo slávnostnejšou, ale nikdy nemôžete prísť na spoločenskú udalosť s páskovanou kravatou. Pôsobili by ste, že ste sa nestihli prezliecť z práce. Zároveň platí, že na deň sú kravaty svetlejšie a na večer tmavšie.

Jednoduché triky, ktoré ozvláštnia váš oblek

Motýlik je pre exhibicionistov
Ak chcete zaujať motýlikom, tak počítajte s tým, že nie každému sa hodí. Preto je dobré mať trochu súdnosti, či s ním nebudete vyzerať ako večierkový klaun. Zároveň je nutné povedať, že je to doplnok pre mužov, ktorí na seba radi pútajú pozornosť. Prečo? Pretože kravata je štandardom a muža s motýlikom pod krkom si všimne každý. A tak aj vlastne na prvý pohľad spoznáte tých, čo sa prišli v prvom rade predvádzať.

Uniformy, ktoré ženy na chlapoch v posteli milujú

Farby sú otázkou vkusu
Platí pravidlo, že k smokingu sa hodí jedine čierny motýlik. Inak je voľba farieb na vás. No každá žena si všimne, či máte vkus dobrý, alebo nie. Pestré kravaty a motýlikov je vhodné nosiť k nevýrazným a jednofarebným košeliam. Naopak, ak máte jemného motýlika či kravatu, košeľa môže byť výraznejšia.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlap, ktorý sa ledva drží na nohách,sa pýta okoloidúceho:
Kde je tu zväz abstinentov?
Idete sa prihlásiť.
Nie, vyškrtnúť !

 
Virtuálny barNesAmaretto NesAmaretto
  • 4 cl mandľového likéru
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • 2 lyžičky cukru
  • 10 cl NESCAFÉ frappé