Centrum.sk: Piatok, 22.11.2019
meniny má Cecília
   

VIDEO: Spevák, ktorého nikto nevydržal počúvať, zlomil rekord

23.4.2019 | Štýl

Carlos Silver je spevák z Dominikánskej republiky, ktorý je dôkazom, že nemusíte veci robiť absolútne najlepšie, aby ste sa stali svetovými. Stačí, ak ich robíte dostatočne dlho. Tento spevák sa totiž postavil na pódium a hoci ho nikto nevydržal počúvať, tak dlho ako spieval, získal si tým slávu a zlomil rekord.

Viac ako päťtisíc piesní

Rozhodol sa, že ak neprerazí kvalitou, tak to skúsi kvantitou. Spevák Carlos Silver bol ešte pár týždňov dozadu úplne neznámym mužom, ktorý si nôtil po baroch a bolo jasné, že talentom dieru do sveta nespraví.

FOTO: Vrchol bizarnosti: Fotky metalových kapiel

A tak sa rozhodol, že to dá na kvantitu a vybral si päťtisíc piesní, ktoré sa rozhodol zaspievať po sebe. Išlo o jeho druhý pokus o zápis do Guinessovej knihy rekordov a chcel prekonať svojho súpera z Indie Sunila Waghmareho, ktorý dokázal spievať v roku 2012 nepretržite 105 hodín. Carlos si tak zobral repertoár, postavil sa na pódium a spustil.

Rekord zlomil, ale neuspel
Plných päť dní Carlos zvieral v ruke mikrofón a dával jednu skladbu za druhou. Počúvať jeho výkon by znamenalo mať ho v ušiach 106,7 hodiny. Presne toľko Carlos spieval. Dnes hovorí, že počas tohto času utrpel niekoľko kolapsov a dokonca uvádza aj dva infarkty, o ktorých nikomu nepovedal, len aby ho nechali dospievať do konca. Na konci prišlo však stanovisko komisárov, ktorí jeho snahy zmietli pod koberec.

FOTO: Pátranie po neznámych lokalitách: Ako vyzerajú miesta zo starých platní?

Sám spevák zaplatil za ich účasť a prípravu oficiálneho zápisu bezmála 30-tisíc dolárov a nakoniec rekord neuznali. Dôvod? Problematických bolo niekoľko dvojminútových prestávok, ktoré si Carlos dovolil, pričom tvorba rekordu povoľuje prestávku iba 30 sekúnd. Napriek tomuto stratu kompenzoval piesňami, medzi ktorými nedával žiadne prestávky. Ani to však nepomohlo, aby zápis získal.

Sám je rekordérom
Carlos je dnes aj tak hviezdou. Síce neuznanou, ale na domácej pôde o to väčšou. Zlomil rekord. Spieval najdlhšie na svete a čo na tom, že občas aj falošne? Na konci vystúpenia mu prakticky odišiel hlas a pár dní po rekorde sa prihovoril fanúšikom s dýchacím prístrojom na nose.

FOTO: Špinavé tajomstvá popových hviezd: Kto za ne spieva v ich hitoch?

Vystúpenie ho vyčerpalo. Hoci ho nikto nevydržal počúvať nonstop, bol v klimatizovanom skleníku príjemným obohatením námestia na päť dní.

Autor: Marcos
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo sa opýta blondínka tesne po tom ako porodí dieťa? Je naozaj moje?

 
Virtuálny barAdonis Adonis
  • 2 cl Vermouth Bianco
  • 1 cl Vermouth Rosso
  • 2 cl Sherry Fino
  • 1 strek likéru Orange bitter