Centrum.sk: Štvrtok, 24.10.2019
meniny má Kvetoslava
   

VIDEO: Najekologickejší umelec žije na ulici, nik nevie, aké je jeho meno

15.6.2019 | Štýl

Bezdomovec z indického štátu Kerala trávi väčšinu svojho času zdobením stien. Nie je to žiadny vandal, ale skutočne ekologický umelec, ktorý využíva len listy, blato, uhlie a prírodné farbivá.

Všetci ho poznajú pod menom Raju, no nie je to jeho pravé meno. Vzhľadom na špinavé oblečenie a neupravený vzhľad sa dá konštatovať, že je jedným z mnohým obyvateľov ulíc v meste Kollam. Od ostatných bezdomovcov sa však odlišuje mimoriadnym umeleckým talentom. Už najmenej osem rokov udivuje ľudí svojimi nástennými „maľbami".

FOTO: Umelec zachytil temnú atmosféru Londýna, nevyhol sa kritike

Zdá sa, že nik nevie, odkiaľ Raju pochádza ani dôvod, prečo skončil na ulici. Len on sám tuší, prečo vytvára úžasné maľby, a kedykoľvek začne tvoriť, zbehnú sa okolo neho davy ľudí. Majú na to dobrý dôvod. Aj napriek tomu, že Raju má chudobný arzenál umeleckých potrieb, dokáže divy.

FOTO: Vyrába sochy z hodinových súčiastok, jej diela vás nadchnú

Proces, akým tvorí, vyzerá na prvý pohľad jednoducho. Najprv vytrhne zo zeme pár rastlín a začne ich trieť o betónový múr, čím dosiahne viaceré odtiene zelenej. Pre čiernu a hnedú používa blato a uhlie. So sebou nosí vrecko prírodných farbív, aby mohol maľovať žltou a modrou. No a pri tom ho natáčajú desiatky osôb.

FOTO: Umenie kamufláže: V prvej svetovej vojne sa vyrábali falošné stromy

Na Youtube je viacero videní, ťažko sa z nich ale dozvedieť o umelcovi čosi bližšie. Niektorí tvrdia, že je mentálne zaostalý, alebo že trpí nejakou formou autizmu. Zrejme ide o študovaného umelca, ktorý sa nešťastnou náhodou dostal na ulicu a už z nej nedokázal odísť.

FOTO: Umelec prerába graffiti, vandalizmus nikdy nebol krajší

Video, ktoré zachytáva jeho tvorbu, nájdete pod článkom.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manželský rozhovor po svadobnej noci:
- Drahá moja, ako som zistil minulú noc, nebol som prvý.
- Miláčik môj, ja ako som zistila minulú noc, tak ani posledný.

 
Virtuálny barAggravation Aggravation
  • 5 cl škótskej whisky
  • 2 cl kahlúy
  • 2 cl smotany