Centrum.sk: Pondelok, 23.9.2019
meniny má Zdenka
   

Unikátne zbierky športových fanúšikov majú hodnotu v miliónoch

14.7.2018 | Štýl

Dresy, loptičky, rukavice, trofeje a kartičky sú iba zlomkom športových predmetov, ktoré zbierajú zanietení športoví fanúšikovia. K zberateľom však nepatria iba fanúšikovia, ale aj samotní športovci. Pozrite sa, kto sa pýši najrozsiahlejšími zbierkami.

Miliónový Gretzky
Shawn Chaulk sa celý život venuje zbieraniu dresov a iných pamätných predmetov súvisiacich s hokejistom Waynom Gretzkym. V roku 2013 dal do predaja časť svojej kolekcie v podobe dresov, hokejok a ďalších predmetov, ktoré Wayne Gretzky použil v hre, a dostal za ne státisíce dolárov. V roku 2017 vypukol v jeho domácnosti požiar, ale Chaulkovi sa podarilo pred odchodom z horiaceho domu vziať najcennejšie dresy. Pred požiarom bolo známe, že jeho zbierka mala hodnotu v miliónoch eur.

Legenda s legendárnou zbierkou

Futbalista Pelé mal vo svojom vlastníctve najväčšiu zbierku medailí, trofejí a iných cenných futbalových predmetov, ktoré počas svojej kariéry získal. Keďže máloktorému fanúšikovi sa môže podariť vyzbierať trofeje a artefakty takého významu, patrila jeho zbierka k najväčším na svete. Pred pár rokmi sa však Pelé rozhodol dať svoju rozsiahlu súkromnú zbierku do aukcie a dostal za ňu štyri milióny eur.

Poznávacie znamenia amerických turistov v Európe

Pocta športovcom za milióny
Podnikateľ Joel Platt patrí k najvášnivým zberateľom baseballových predmetov. Otvoril si múzeum s názvom Sports Immortals, ktoré je venované športovým legendám. Jeho zbierka obsahuje približne milión predmetov a má hodnotu cez 200 miliónov eur.

Prekvapivé dedičstvo po dedkovi
Američan Karl Kissner našiel pri upratovaní rodinného domu v Ohio škatuľu so 700 baseballovými kartičkami, ktoré pravdepodobne patrili jeho dedkovi. Ukázalo sa, že kartičky majú hodnotu okolo 2,5 milióna eur. Celkom pekné a nečakané dedičstvo, čo poviete?

Autor: Theo
Zdroj foto: therichest.com


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide zajac po lese, a tu počuje z kríkov nejaký krik. Odhrnie halúzky a vidí ako lišiak šklbe perie zo sliepky a volá: - Chcem ťa vidieť nahú!

 
Virtuálny barKamikaze Kamikaze
  • 4 cl vodky
  • 1 cl Triple sec
  • 1 lyžička limetkovej šťavy