Centrum.sk: Utorok, 20.8.2019
meniny má Anabela
   

Top tričká pre každú postavu

9.6.2009 | Štýl

Tričko sa od konca päťdesiatych rokov, kedy začalo byť akceptované ako náhrada košele na voľný čas, stalo spolu s džínsami jednotkou v šatníku azda každého muža. Je pohodlné, absorbuje pot,  ľahko sa udržiava, a dokonca existujú typy, ktoré sa nekrčia a vyzerajú celý deň skvele. A verte tomu, že každý typ postavy si nájde to svoje. Ako?

Pásikavé pre extra štíhlych

Máte pocit, že nech robíte čo chcete, pribrať sa vám nedarí? Šťastný to muž – až kým nepríde na výber oblečenia. Nielen bruškáči majú problém nájsť si vhodné odevy, ktoré by z ich postavy vykresali to najlepšie. Dilemu, čo na seba, dobre poznajú aj extrémne štíhli muži. Nesprávne zvolené oblečenie hravo upozorní na nedostatky postavy ešte viac.

V prípade trička sa poobzerajte po vzorovaných, môžete si dovoliť aj veľkú potlač, horizontálne hrubšie pásiky a svetlé farby. Výborne na vás bude vyzerať béžová, biela, svetlomodrá a žltá, pozor treba dať na odtiene, čo vás ešte viac zoštíhlia a zvislé pásiky. Objem navyše dodá aj vrstvenie, ktoré je stále v kurze.

S lemovaním pre borcov
Ste vysokej postavy, atletický typ? Nuž, závidíme! Vy ste totiž ten, kto si môže dovoliť väčšinu tričiek, dokonca aj tých tesnejších s lemovaním. Lem na golieri a okolo rukávov však zvýrazní vaše svaly ešte viac a opticky ich ohraničí.  Extra voľné tričká ale radšej nechajte v skrini, vašu poctivo vydretú postavu by len skryli.

Ľahké materiály pre veľkých chlapov
Pokiaľ potrebujete odľahčiť postavu či ubrať pár kíl, čo sa na vás cez zimu nalepili, skúste to s ľahkými textíliami a jednoduchými strihmi. Kilogramy uberú tmavé farby, pozor však – pôsobia ťažšie, ak teda nebojujete s kilami navyše, len potrebujete zmierniť robustnejšiu postavu, stavte na svetlejšie farby.

Iste viete, že páni s väčším bruškom sa musia striktne vyhýbať horizontálnym pásikom, extra veľkým vzorom a akejkoľvek potlači v oblasti kritických partií. Všetko to vykúzli objem v okolí pása za okamžik, a po tom túži málokto.

Véčkové pre nižších
Pár centimetrov navyše vám síce zaručia jedine podpätky, no aj postave môžete dodať výšku aspoň opticky – pomôžu vám tričká s véčkovým výstrihom, ktoré okamžite predĺžia krk. Zároveň sa pri výbere orientujte vyslovene na tričká končiace niekoľko centimetrov niže pása, v žiadnom prípade neskúšajte XXL dlhé hrôzy, ktoré vám uberú štýl aj horko-ťažko nadobudnutú výšku. Ak radi nosíte klasické polo tričká s golierom, máte vyhrané.

Autor: Filip

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide policajt do pizzerie.
Objednal si jednu pizzu.
Čašníčka : chcete pokrájať na 6 kúskov alebo na 12 ??
Policajt : 6...12 by som nezjedol.

 
Virtuálny barGreen Peache Green Peache
  • 2 cl Curacaa blue
  • 2 cl svetlého rumu
  • 3 cl broskyňového likéru
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • koktailová čerešňa (modrá)
  • broskyňa
  • pomaranč