Centrum.sk: Sobota, 24.8.2019
meniny má Bartolomej
   

Polokošele: Módny hit jari a leta, v ktorom sa na vás ženy budú lepiť

4.4.2019 | Štýl

Polokošele sa objavili medzi mužmi pred koncom 19. storočia. Bolo zaujímavé, ako si dokázali získať rýchlo obľubu. Možno to bolo aj tým, že sa začali radiť k noblese tenisových kurtov a aj preto, že v roku 1993 Jean René Lacoste prepracoval štýl polokošele do súčasného prevedenia s pekným golierikom a krátkym rukávom. Odvtedy sa prakticky nemení.

Polokošeľa je skvelá

Možno patríte k mužom, ktorí sa v košeli necítia dobre, nesedí im, dokonca v nej ani nevyzerajú najlepšie. No v polokošeli žiadny muž nevyzerá zle. To vám garantujeme. Má výhody trička a noblesu košele. Je to v princípe tričko s golierikom, ktoré má však omnoho viac možností vyjadriť váš osobitý štýl. Mimochodom kravata sa k polokošeli nehodí.

FOTO: Módne katastrofy: Zistíte, čo je na fotkách zvláštne?

Biely džentlmen
Štýl polokošele v bielom prevedení aj s bielim šitím. Čisté línie, žiadne vzory, nezdobená, možno obohatená len o malé značkové logo. Ideálna voľba na večerné prechádzky počas leta. Skvelá na promenádu aj na diskotéky s UV svetlom. Budete žiarivý príklad toho, ako vyzerá chlap, na ktorom inú ženy oči nechať.

FOTO: Bizarné pánske oblečenie: Naozaj ho máme nosiť?

Havajské vzory
Počas tohto leta budú v kurze Havajské košele sú trendy, svieže, veselé, ale pravda je taká, že nie každému vyhovuje ich štýl. A preto sa havajské vzory už dostávajú aj do sveta polokošieľ. Ide o menej známe prvky, ale toto leto ich predstaví v plnej kráse. Byť odvážnym v polokošeli je počas leta žiadané. Pokojne môžete k takejto polokošeli zvoliť ak krátke nohavice a šľapky.

Budú chlapi opäť nosiť sukne? Na svete je firma, ktorá to chce zariadiť

Antracit
Táto farba sa uchytila v ostatných rokoch takmer všade ako jedna z najmodernejších. Či už kupujete kuchynskú linku, polokošeľu alebo auto. Antracitová je farba na rokovanie aj na prechádzku do mesta. Polokošeľa je navyše známa aj tým, že nevyžaduje nápisy a značky, aby vyzerala dobre.

Diskrétne zdobenie
Polokošele sú aj budú decentné. Až na pár maličkostí, ako sú havajské vzory, vždy ostávajú decentnejšou súčasťou mužského šatníka. Mnohofarebné košele síce ponúkajú možnosť nechať prehovoriť váš štýl, ale nejaké extra vzory ako na tričkách nečakajte. Veľmi zaujímavé je však zdobenie rukáva a golierika. Môžete si dopriať na týchto miestach aj viac farieb, prípadne exotickejšie a orientálne vzory. To je na polokošeli najkrajšie. Odhalíte z nich len toľko, nakoľko sa cítite a rozpnete si gombíky pri krku.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Manžel príde domov z týždňovky, ľahne do postele k manželke a počíta nohy trčiace z pod periny:
- 1, 2, 3, 4, 5, 6
Nejako mu to nesedí, tak vstane z postele a ráta ešte raz
- 1, 2, 3, 4... No, veď preto...

 
Virtuálny barStrawberry Daiquiri Strawberry Daiquiri
  • 4cl Bacardi Carta Blanca
  • cukor
  • 2 jahody
  • citrónová šťava
  • jahoda na ozdobu
  • ľad