Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

Pánske kluby, ktorých členovia sa rozhodne neradia medzi slušných džentlmenov

17.6.2019 | Štýl

Pánsky klub sa často spája s noblesou, luxusom, vyberanou spoločnosťou a hlavne snobským džentlmenstvom klasického Anglicka. Práve tu bola kolíska pánskych klubov, kde sa niekedy na členstvo čakalo aj niekoľko rokov. Postupom času sa rozšírili kluby do sveta, ale často mali len džentlmenský obal a skutočnosť bola celkom iná.

Boodle's

V roku 1762 ho založil gróf Shelburne a najprv to bol čisto diskusný klub a politické hniezdo, ale neskôr sa pri koňaku a rečiach vytiahli karty a tak sa klub stal akousi neoficiálnou herňou. Do klubu mohli vstupovať len muži a to na základe hlasovania ostatných členov. Preto mnoho uchádzačov nikdy nebolo prijatých. Pre niektorých aj na šťastie. V roku 2002 sa bývalý predseda predstavenstva Boodle's priznal k sprenevere štyroch miliónov libier, aby vykryl straty z hazardu.

FAKTY X: Tajný spolok Sedem: Jeho členov odhaľujú až po smrti

The Reform Club
Klub bol založený v roku 1836 a členstvo bolo pôvodne obmedzené na tých, ktorí sľúbili podporu Veľkému reformnému zákonu z roku 1832. Takže bol vlastne politickou organizáciou pre členov Liberálnej strany. V súčasnosti nemá žiadnu osobitnú politickú príslušnosť, ale jeho klubová základňa je stále živá, hoci tento klub v minulosti neraz riešil problém šikanovania zamestnancov majiteľmi a členmi. Hovorí sa o ňom ako o klube britskej smotánky, kde si bohatí myslia, že môžu čokoľvek.

FAKTY X: Smrť Roberta Calviho: Zabíjala mafia, Vatikán či tajný spolok?

The East India Club
Klub je miesto, kde si páni riešia svoje záležitosti. Každý z nich má aj diskrétne priestory na diskrétne veci. Do tohto klubu nemali ženy prístup a ak náhodou sa objavia, je to len kvôli zvláštnym príležitostiam. Dokonca nevstupujú ani hlavným vchodom. Klub však čelil problémom po tom, ako sa jedného poslanca britského parlamentu snažil vydierať kolega potom, čo ho natočil s milenkou. Samozrejme práve v tomto klube. Toto vôbec nebolo džentlmenské. Ani na politických rivalov.

Tajný spolok Bohemian Grove: O čom sa bavia mocní z celého sveta?

The Presidents Club
V podstate ide o charitatívnu organizáciu, ktorá často organizuje rôznorodé večierky a samozrejmosťou sú tu zmiešané kolektívy mužov a žien. Za zatvorenými dvermi sa toho veľa odohrá a mnoho žien po opustení klubu podáva žaloby za sexuálne obťažovanie. Nuž, nie každý džentlmen z džentlmenského klubu vie, čo si dovoliť k dáme.

The Bullingdon Club
Nie je to oficiálny klub, ale jeho členovia sa stretávajú tajne, v ústraní a musia byť veľmi bohatí, aby dostali pozvánku. Veď už len oblek na prijatie stojí 3500 libier. Klub je určený výhradne pre absolventov Oxfordskej univerzity a často sa netaja ani násilnými a výtržníckymi akciami, ktoré potom peniazmi ľahko vyrovnajú. Skrátka arogantná banda bohatých frajerov našla svoj klub.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie