Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Návod na nákup melóna, ktorý vás nesklame

14.5.2019 | Štýl

Určite sa vám stalo, že ste si kúpili melón, ale keď ste ho doma rozkrájali, radosť vás prešla, pretože melón bol nezrelý, málo sladký, alebo bez chuti. Po prečítaní nášho článku sa už vyhnete takému sklamaniu, lebo vás naučíme, ako si vybrať melón, ktorý naplní vaše očakávania. Je to síce hotová alchýmia, ale pôžitok z chutného melóna stojí za pár minút pozorného výberu.

Červený melón

Červený melón vyberajte najskôr očami a hľadajte taký, ktorý má matný povrch. Nemali by na ňom byť žiadne poškodenia, či praskliny.

Všímajte si na melóne škvrnu, na ktorej melón pri dozrievaní ležal. Ak je žltá a nie sú na nej viditeľné žiadne prúžky, melón je dostatočne zrelý a bude chutný.

5 vážnych chýb robí mnoho majiteľov psov: Patríte medzi nich?

Potom už nasleduje staré známe pobúchanie dlaňou a ak budete počuť dunivý zvuk, tak máte v rukách melón, ktorý vás nesklame.

Medový melón alebo gália
Medový melón alebo melón gália vyberajte taký, ktorý má čo najviac členení, respektíve tmavých rýh. Medový melón by mal mať matnú šupku a melón gália by mal mať šupku do zlatista.

FOTO: Ľudia, ktorí rozhodne nepatria k priemerným

Pri výbere melóna musíte zapojiť aj svoj čuch, ovoňajte ho pri stopke a ak má jemnú vôňu, berte ho. Vôňa nesmie byť príliš výrazná, pretože vtedy je už melón prezretý.

Pozor na stopku
Ešte predtým, než sa s melónom vyberiete k pokladni, poriadne si svoj melón ešte obzrite a zamerajte sa na stopku. Nemala by byť úplne mäkká, vtedy je melón už pravdepodobne prezretý alebo hnilý. Stopka správne zrelého melónu by mala byť pružná a poddajná pri stlačení.

Autor: Tatiana
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad