Centrum.sk: Piatok, 22.11.2019
meniny má Cecília
   

Historické vzťahy, ktoré dokazujú, že aj polygamia funguje

15.4.2019 | Štýl

Model spolužitia založený na vzťahu jedného muža a jednej ženy nefunguje každému. A nie je to zhýralosť modernej doby. Naprieč celou históriu môžeme vidieť jednoducho ľudí, ktorí majú v sebe neukojiteľnú túžbu zdieľať lásku a posteľ s viacerými. Patríte k nim aj vy? Možno raz budete slávny.

Jean-Paul Sartre

Tak tento pán je veľkým filozofom aj autorom. Učí sa no ňom dokonca v školách, ale to podstatné sa nepovie. A teda to, kde pán klasik získaval inšpiráciu. Múzou pre neho boli ženy. Žil oficiálne s filozofkou a feministkou Simone de Beauvoirovou. No ich vzťah, hoci harmonický, pravidelne žičil voľnej láske s inými.

FOTO: To neuhádnete: Ktoré celebrity neveria na monogamiu?

A možno práve preto boli vcelku príjemnou dvojkou. Navyše to boli autori nielen veľkých myšlienok, ale aj sexuálnych párty. Sartre sám bol autorom myšlienky, že to, čo majú so Simone, je láska. No môžu si užívať telesné slasti aj bez nej. A tak mali obaja niekoľkých milencov.

Franklin Delano Roosevelt

So svojou manželkou Eleanor predstavovali kedysi ukážkový pár. No neskôr svoje manželstvo posunuli do otvoreného vzťahu. Pán prezident sa vôbec netajil vzťahom so sekretárkou Lucy Mercerovou. Zdá sa, že americkí prezidenti majú vzťahy pre sekretárky. Ale ani Eleanor nelenila.

Je monogamia mýtus? Sme verní zbytočne?

No na rozdiel od manžela však ona skôr zatúžila po rovnakom pohlaví. Otvorene sa hovorí o vzťahu prvej dámy s lesbickou novinárkou Lorenou Hickokouvou. Obaja si užívali celkom kvetnaté vzťahy, hoci na verejnosti nemali problém sa držať za ruky.

Alfred Kinsey

Možno to meno poznáte. Je po ňom totiž pomenovaný inštitút v USA, ktorý dodnes chrlí rôzne výskumy a články z oblasti ľudskej sexuality. No a bol to práve Alfred Kinsey, ktorý začal so sexuálnymi výskumami, hoci doba bola prudérna. A ako začať s výskumom sexu v štyridsiatych rokoch, keď sa o sexe hanbí hovoriť aj gynekológ? No jednoducho: na vlastnú päsť. A tak začal skúmať svoje vzťahy s inými ženami aj mužmi.

Koľko žien by mal skúsiť správny chlap? Odpoveď je...

Dokonca na experimentovanie nahovoril aj vlastnú manželku, ktorá si nakoniec užívala sex s jedným z Kinseyho bisexuálnych partnerov, pričom pán manžel si robil zápisky. Súčasťou manželského života boli aj sexuálne orgie. Skrátka jedni z prvých polyamorných párov, ktorí však svoje túžby zastreli pod závoj vedy a skúmania.

Marlene Dietrich a Rudolf Sieber

Známa herečka a jej menej známy manžel. Menej známy aj preto, že Marlene bola stelesnením bohyne a mala aj svojich služobníkov. Desiatky. Z radov žien aj mužov a nikdy sa svojou sexuálnou posadnutosťou netajila ani pred Sieberom. Načo aj? Veď aj on si užíval pozornosť krásnych žien. Ako sám povedal, iní ľudia nemôžu ohroziť ich manželstvo, hoci s nimi aj spávajú.

Autor: Marcos
Foto: Public Domain


Focus Media


Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 56392 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Čo sa opýta blondínka tesne po tom ako porodí dieťa? Je naozaj moje?

 
Virtuálny barAdonis Adonis
  • 2 cl Vermouth Bianco
  • 1 cl Vermouth Rosso
  • 2 cl Sherry Fino
  • 1 strek likéru Orange bitter