Centrum.sk: Pondelok, 26.8.2019
meniny má Samuel
   

FOTO: Špičkové obrazy z jedla: Viete, čo je na tanieri?

3.4.2019 | Štýl

Je jedno, či idete do luxusnej suši reštaurácie, alebo si sadnete na rýchlovku do ázijského bistra, všade nájdete rovnaké maki, nigiri, sashimi a tak ďalej. Podobajú sa ako vajce vajcu a hľadať v nich nejakú invenciu je márne. Tradícia je jedna vec, ale rutina druhá. A tak musel amatérsky kuchár ukázať celému svetu, že aj suši sa dá servírovať hravo.

Láska k vareniu

Hovorí si mikyoui00 a na Instagrame sa prezentuje ako čistý amatér. No miluje jedlo a varenie a chcel túto záľubu preniesť aj na svojho syna. Veď raz darmo, každý otec sa vo svojom synovi tak trochu vidí. Lenže inšpirovať malého chlapca k záľube vo varení nie je maličkosť. Rozhodnutie preto prišlo sčista-jasna.

Jedlá, ktoré liečia opicu. Dostanú vás z najhoršieho

Vytvárať také zaujímavé variácie jedál, že malý bude skákať nadšením. Keďže pred zruba dvoma rokmi začal mikyoui00 pracovať s rybami, tak sa suši pre neho stalo začiatkom. Ukázať synovi klasické kusy ryby na ryži by asi nezožalo veľké ovácie a tak sa rozhodol pre inovácie.

Bez kurzu aj bez školy
Nemá kuchársku školu ani žiadneho dizajnéra. Jednoducho sa začal venovať príprave rýb a za dva roky sa vypracoval tak, že taniere s jeho sashimi sú známe po celom svete. Ryby servíruje v tak krásnych obrazcoch, že ich je škoda zjesť.

Zvláštne fakty o vegetariánoch, ktoré ste doteraz nepoznali

Je dôkazom, že kto chce robiť svetové veci, nemusí byť super študovaný a robiť veci odmalička. Mikyoui00 si založil svoj profil na Instagrame pred niekoľkými mesiacmi a za dva roky práce je takým majstrom suši, že luxusné reštaurácie mu závidia jeho ruky.

Obrazy na tanieri
Každé jedno jedlo sa zlepšoval. Našiel kombinácie, čo sa najlepšie krája a čo sa k sebe hodí nielen chuťou, ale aj farebne. Sledoval videá profesionálov na Youtube a učil sa. Bolo to ako pokus a omyl ale zároveň aj skvelá hra, ktorá začala baviť aj syna.

FOTO: Národné delikatesy, ktoré sú len pre ľudí s oceľovými žalúdkami

No a presne to chcel. Jeho umelecká sláva je len vedľajším produktom. A hoci priznáva, že jeho prvé sashimi nevyzerali vábne, za dva roky sa vypracoval na niekoho, kto suši nemusí klásť len na tanier, ale aj do galérií.

Autor: Marcos
Foto: Instagram/mikyoui00


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Chlapec príde domov zo školy a hovorí mame: Mami v škole ma volajú Rambo!
Mama: Dobre synček porozpravam sa s tvojou učiteľkou.
Chlapec: Nie mami, je to moja vojna!

 
Virtuálny barŠtedrovečerný punč Štedrovečerný punč
  • 1 l vody
  • 1,5 l červeného vína
  • 500 g medu
  • 2 dcl citrónového džúsu
  • 5 dcl višňového sirupu
  • 3 dcl koňaku