Centrum.sk: Utorok, 17.9.2019
meniny má Olympia
   

FOTO: Narnia u západných susedov: Počuli ste o Českom Švajčiarsku?

12.9.2019 | Štýl

Narnia u západných susedov: Počuli ste o Českom Švajčiarsku?Keď vystúpite nad líniu stromov a dostanete sa na vyhliadku neďaleko Pravčickej brány, nebudete vedieť lapiť dych, a to nielen kvôli absolvovanému stúpaniu. Ponúkne sa vám výhľad na všetky svetové strany, uvidíte Děčínsku vrchovinu, Sasko i najväčší skalný most v Európe, už spomínanú Pravčickú bránu. Vitajte v Českom Švajčiarsku.

Národný park České Švajčiarsko sa rozprestiera na ploche 80 kilometrov štvorcových a zvyknú ho prezývať aj Narnia, keďže práve tu sa natáčala séria fantasy filmov. A zatiaľ čo Právčickú bránu navštívi ročne až štvrť milióna turistov, len minimum z nich sa vnorí do siete turistických chodníkov, ktoré sa kľukatia národným parkom. Najmä teraz, začiatkom jesene, keď je už po letných prázdninách a väčšina dovolenkárov zarezáva v práci, je České Švajčiarsko divoké i pokojné zároveň.

KVÍZ: Slovenské naj...: Otestujte sa zo zemepisu!

Človeku trvá týždeň i viac, kým národný park dobre preskúma. Je plný fascinujúcich prírodných úkazov a pre turistov je to jednoducho raj ako vystrihnutý z fantastickej literatúry. Niet divu, že sa tu dvakrát zdržal aj Hans Christian Andersen, ktorý tu čerpal inšpiráciu pre písanie rozprávok. Fotografie, ktoré možno aj vás povzbudia k návšteve tohto čarovného miesta, nájdete v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Public Domain


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Stala sa mi taká neuveriteľná vec - v noci ma prebudil šramot.Otvorím oči a vidím,ako mi nejaká ruka vyťahuje z vrecka peňaženku a berie si peniaze. Zobral som pištoľ, ale nevystrelil som!" "A preboha prečo?" "Nechcel som sa stať vdovcom."

 
Virtuálny barLittle Devil Little Devil
  • 3 cl ginu
  • 3 cl bieleho rumu
  • 1,5 cl Curacao Triple sec
  • 1,5 cl limetkovej šťavy