Centrum.sk: Streda, 20.11.2019
meniny má Félix
   

FOTO: Narnia u západných susedov: Počuli ste o Českom Švajčiarsku?

12.9.2019 | Štýl

Narnia u západných susedov: Počuli ste o Českom Švajčiarsku?Keď vystúpite nad líniu stromov a dostanete sa na vyhliadku neďaleko Pravčickej brány, nebudete vedieť lapiť dych, a to nielen kvôli absolvovanému stúpaniu. Ponúkne sa vám výhľad na všetky svetové strany, uvidíte Děčínsku vrchovinu, Sasko i najväčší skalný most v Európe, už spomínanú Pravčickú bránu. Vitajte v Českom Švajčiarsku.

Národný park České Švajčiarsko sa rozprestiera na ploche 80 kilometrov štvorcových a zvyknú ho prezývať aj Narnia, keďže práve tu sa natáčala séria fantasy filmov. A zatiaľ čo Právčickú bránu navštívi ročne až štvrť milióna turistov, len minimum z nich sa vnorí do siete turistických chodníkov, ktoré sa kľukatia národným parkom. Najmä teraz, začiatkom jesene, keď je už po letných prázdninách a väčšina dovolenkárov zarezáva v práci, je České Švajčiarsko divoké i pokojné zároveň.

KVÍZ: Slovenské naj...: Otestujte sa zo zemepisu!

Človeku trvá týždeň i viac, kým národný park dobre preskúma. Je plný fascinujúcich prírodných úkazov a pre turistov je to jednoducho raj ako vystrihnutý z fantastickej literatúry. Niet divu, že sa tu dvakrát zdržal aj Hans Christian Andersen, ktorý tu čerpal inšpiráciu pre písanie rozprávok. Fotografie, ktoré možno aj vás povzbudia k návšteve tohto čarovného miesta, nájdete v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Public Domain


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Hosť vraví čašníkovi:
- Pán hlavný, prosím vás, nedalo by sa dopiecť to kurča?
- Vám sa zdá nedopečené?
- Čo ja viem, len mi z taniera vyzobáva zemiaky..

 
Virtuálny barDaiquiri Mango Daiquiri Mango
  • 4 cl bieleho rumu
  • 2 cl limetkovej šťavy
  • kúsky manga
  • mango a limetka na ozdobenie