Centrum.sk: Nedeľa, 17.11.2019
meniny má Klaudia
   

FOTO: Dvaja mladíci sa vydali cez Atlantik v aute, podarilo sa im to?

21.10.2019 | Štýl

Väčšina ľudí volí pri cestovaní ten najpohodlnejší a najrýchlejší spôsob dopravy. Lenže dvaja Taliani si v roku 1999 povedali, že sa preplavia cez Atlantik v aute. Podarilo sa im to?

Marco Amoretti a jeho kamarát Marcolino De Candia boli odjakživa tak trochu blázni a dobrodruhovia. Na myšlienku prekonať Atlantik v plávajúcom aute však prišiel Marcov otec, ktorý ju vštepil dvom mladíkom. Tí sa jej chytili a trvalo rok, kým všetko pripravili. Potom však Marcovmu otcovi diagnostikovali rakovinu a husársky kúsok ostal na Marcovi, jeho dvoch bratoch a Marcolinovi.

Odvážne expedície, ktoré sa záhadne stratili

4. mája 1999 sa štyria „námorníci" vydali z Kanárskych ostrovov na západ. Použili dve staré a zničené autá: Volkswagen Passat a Ford Taunus, ktoré do veľkej miery vyplnili polyuretánovou penou, aby plávali na vode. Kabína fungovala ako prístrešok, do ktorého sa vstupovalo cez strechu.

VIDEO: Dôchodca preplával Atlantik v sude, pomohol aj vedcom

Marcovi dvaja bratia však po pár dňoch dostali takú silnú morskú chorobu, že sa museli vrátiť na Kanárske ostrovy. Ostali tak len Marco a Marcolino a ich cesta rozhodne nebola jednoduchá. Mužov často stíhali búrky, na istý čas dokonca ostali bez kontaktu s okolitým svetom, keď sa im pokazil satelitný telefón. Keď sa im ho podarilo opraviť, Marco volal domov y pýtal sa na otca, dostával však len neurčité odpovede. Až keď s autom pristáli na pobreží Martiniku, dozvedel sa, že jeho otec zomrel. Príbuzní mu to odmietli povedať, kým sa nachádzal na mori.

FOTO: Prelomová expedícia: Storočné zábery z expedície do Antarktídy berú dych

Dvaja mladíci tak napriek všetkému Atlantik v plávajúcom aute prekonali. Trvalo im to 119 dní.

Autor: Noel
Foto: Autonauti.it


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Neviem sa rozhodnúť, či po smrti sa mám dať spáliť alebo pochovať!
- A čo ti radí manžel?
- Aby so sa dala vypchať!

 
Virtuálny barAdria Look Adria Look
  • 2 cl ginu
  • 2 cl Curacao blue
  • šampanské na doliatie
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • marhuľa na ozdobenie