Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

FOTO: Bizarné domy rakúskeho architekta: Pritiahnu pohľad všetkých okoloidúcich

22.8.2019 | Štýl

Už takmer 20 rokov uplynulo od momentu, keď svet navždy opustil rakúsky architekt Friedensreich Hundertwasser. Jeho budovy sú nezameniteľné a absolútne dominujú svojmu okoliu. Nečudo, že priťahujú toľko pohľadov.


Spočiatku sa živil maľovaním, preslávil sa však práve ako architekt. Viedenský apartmánový blok Hundertwasserhaus je najlepším príkladom toho, ako tento pán tvoril. Strecha budovy je pokrytá trávou, z izieb vyrastajú stromy, priečelie je farebné a hravé. Za návrh nezobral Hundertwasser ani šiling, stačilo mu, že „na tom mieste vznikne čosi pekné a originálne".

FOTO: Keď sa porno spojí s architektúrou, vzniknú famózne zábery

Hundertwasserovi sa priečila monotónna architektúra a vyhlasoval bojkot navrhovaniu stavieb s rovnými líniami. Namiesto toho presadzoval kreativitu a na jeho stavbách je to aj vidno. Výtvory tohto architekta dodnes priťahujú pohľady každého, kto okolo nich prechádza. Fotky v našej galérii vám najlepšie ozrejmia, prečo je to tak.

Autor: Noel
Foto: Shutterstock


Focus Media


Poznáte hlavné mestá štátov?
Otestovalo sa 56214 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské