Centrum.sk: Nedeľa, 20.10.2019
meniny má Vendelín
   

Ako si vybrať vhodné plavky

7.6.2011 | Štýl

Otázka pánskych plaviek bude čoskoro aktuálna a preto je najvyšší čas dozvedieť sa, aké plavky by ste rozhodne kupovať nemali. Časy slipových vykrojených plaviek našich otcov sú dávno preč, no napriek tomu mnohí páni bez hanby kráčajú po pláži s bruchom previsnutým cez vyťahané slipáše. Aké sú trendy a čo svedčí akému typu postavy sa dozviete nižšie. Čítajte plavkový špeciál.

Klasika, či istota
Spomínané slipové plavky nemusia byť plážovým faux pas, v prípade, že máte do nich postavu. Nehovoríme o obsahu plaviek, ale o tele. Slipové plavky si môžu dovoliť muži štíhlej aspoň trochu vyšportovanej postavy. Neforemní tučkovia, alebo vychrdlíci v nich vyzerajú pomerne smiešne. Nie sú však slipy, ako slipy. Namiesto klasického strihu plaviek po dedkovi si v prípade, že vyhovujete podmienkam pre nosenie týchto plaviek, zadovážte modernejšie strihy z nižším vykrojením. Pravidlom je, že by sa nemali zarezávať a vytvárať rôzne tukové previsy. To je znamenie, že vy ste ich mali odložiť.

Najlepšia sa hodia vysokým atletickým typom, ak ste však nižší, môžete siahnuť po slipových plavkách tiež. Správnym vykrojením vám opticky predĺžia nohy.

Aký je výber
S atletickou postavou si môžete dovoliť všetko, no ak nepatríte k vyrysovaným mládencom z pláže, ideálnymi budú pre vás šortky. Dlhšie, alebo kratšie – aké vám vyhovujú lepšie. Šortky sú vhodné najmä pre štíhlych chlapcov, ktorí tak môžu zamaskovať absenciu zadku a svoje chudé nohy.

Ak patríte na opačný breh a nosíte so sebou niekoľko kíl navyše, ideálnou alternatívou sú boxerkové plavky. Sú voľnejšie ako slipy a pohodlné. Rovnako sa vám hodia aj kratšie šortky na kúpanie, v ktorých nebude vaša postava pôsobiť tak mohutne ako v miniatúrnych slipoch.

Absolútne tabu
Väčšinu mužov by ste do nich nenavliekli ani s nožom na krku, no nájdu sa aj takí odvážlivci, ktorí si navlečú tango plavky a veselo sa v nich promenádujú po talianskych plážach. Pravdou je, že nech máte postavu akúkoľvek dobrú, tangáče nie sú nikdy dobrou voľnou. Pretŕčať svoje polky na verejnosti je predsa len stále doménou žien. 

Farby a vzory
Leto je čo sa týka farieb pestré a na plážach to nimi len tak hýri. Prakticky je dovolené všetko. Jednofarebné varianty, či divoké farebné vzory. Tie sú vhodné pre pánov, ktorí chcú odpútať pozornosť od nedokonalostí svojej postavy a vyjadriť svoju osobnosť vtipnou potlačou, či originálnym vzorom.

Stále letia kárované, prúžkované a kvetované vzory, ktoré budú dominovať aj tohtoročným kúpaliskám. O niečo viac sa do popredia dostanú jednofarebné šortky, kratšie, ako sme zvyknutí. Tie predstavujú ideálny kompromis medzi boxerkovými plavkami a šortkami, ktoré sa môžu zdať zbytočne dlhé. Tie sú však určené skôr štíhlejším postavám.

Každý sme iný, no móda má pre každého z nás riešenie, vďaka ktorému môžeme všetci vyzerať dobre. Stačí len poznať svoje limitiy a nepísané pravidlá, a nemusíte sa báť vyjsť si na pláž aj bez tehličiek na bruchu. Inšpirujte sa v dnešnej plavkovej GALÉRII.

Autor: Michal

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

- Sestrička, akú teplotu má pacient.
- Normálnu, pán doktor. Izbovú. 18 stupňov.

 
Virtuálny barAbsolut Blue Moon Absolut Blue Moon
  • 4 cl vodky
  • 4 cl Blue curacca
  • 4 cl ananásového džúsu
  • 1 plátok ananásu
  • ľad