Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

VIDEO: Potápač nakrútil špičkový film, ktorý vás vezme do iného sveta

16.3.2019 | Spektrum

Guillaume Néry je 36-ročný francúzsky freediver, ktorý už viackrát udivil svet svojimi filmami. V tom najnovšom sa opäť predstaví pod morskou hladinou. Ide doslova o dychberúce zábery.

Néry viackrát vylepšil svetový rekord vo voľnom potápaní, teda takom, pri ktorom človek nemá žiadne prístroje ani kyslíkové bomby. Naposledy sa mu to podarilo v roku 2015, hoci omylom a tento rekord ho takmer stál život. Chcel sa totiž ponoriť do hĺbky 129 metrov, organizátori však urobili chybu a hĺbku zle zmerali. Néry tak klesol o desať metrov hlbšie, než plánoval, a pri vynáraní utrpel braotraumu v dôsledku nerovnakých tlakov.

VIDEO: Objavili najdlhšiu podmorskú jaskyňu, jej rozmery sú gigantické

Po tejto nešťastnej udalosti dal športovému potápaniu zbohom a venuje sa mu už len rekreačne. Živia ho aj diváci jeho filmov, ktoré naozaj vyzerajú ako z iného sveta. Presvedčí vás o tom aj Néryho najnovší film, ktorý nájdete pod článkom.

Autor: Noel
Foto: Youtube


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské