Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

VIDEO: Chcete sa vedieť brániť? Slovenskí inštruktori krav magy vás to naučia

25.7.2017 | Spektrum

Meno Imrich Lichtenfeld vám zrejme nič nehovorí. Mali by ste ale vedieť, že tento človek, ktorý v prvej polovici 20. storočia vyrastal v Bratislave, bol zakladateľom svetoznámeho bojového umenia krav maga, ktorému holduje čoraz viac Slovákov.

Hoci je krav maga pomerne mladým bojovým umením bez stáročnej tradície, je mimoriadne užitočná. Pri výcviku ju využíva izraelská armáda, avšak ani vojaci z iných ozbrojených zložiek nepohrdnú jej sebaobrannými technikami. Krásne a ladné pohyby však v tomto bojovom umení nehľadajte. Jeho cieľom je jediné: zneškodniť protivníka.

VIDEO: Žltý bambus: Najhoršie bojové umenie v dejinách

Naši kolegovia z portálu VJU.sk si užitočnosť krav magy v dnešnom nebezpečnom svete dobre uvedomujú. AJ preto oslovili profesionálnych inštruktorov Michala Biharyho a Petra Moravca, aby im pomohli vytvoriť sériu videí, ktoré by divákom objasnili základné techniky populárneho izraelského bojového umenia. V prvom videu, ktoré znázorňuje obranu pred  kopajúcim útočníkom, nájdete pod článkom.

Autor: Liam
Foto: VJU


Video k téme
Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica