Centrum.sk: Utorok, 19.11.2019
meniny má Alžbeta
   

Najkrajšie ostrovy sveta: Užite si tieto prírodné „panny“

22.8.2019 | Spektrum

Ostrovy sú považované za najkrajšie a najromantickejšie dovolenkové destinácie. Majú medzi sebou aj skutočne panenské krásky. Zabudnite na chvíľu na Hvar a vydajte sa s nami na miesta, ktoré sa ani nepodobajú na to, že ste na Zemi, ale razom ste sa preniesli do raja. Už chýba len nahá Eva.


Moorea

Snívate o sopečných horách a plážach s bielym pieskom? Ste tu správne. Moorea je určite jedným z najkrajších ostrovov na svete! Pritom je vzdialený len 30 minút loďou od Tahiti.

FOTO: Skutočný ostrov grófa Monte Christo

Ak už zavítate do tejto oblasti, nemiňte ho. Tu zažijete pravú a krásnu tahitskú kultúru rovnako ako čarovnú prírodu. Ostrov má pobrežie dlhé 60 kilometrov, takže ho preskúmate aj na bicykli.


Jamajka

Tento ostrov sa dá pokladať za raj z rôznych dôvodov. Na Jamajke sa zamilujete do teplého karibského počasia, malebných pláží, krásnych západov Slnka a majestátnych vodopádov. Medzi najromantickejšie miesta patrí Reach Falls a Negril town, ktoré je rajom pre milovníkov reggae v kombinácii s koncertmi a psychedelickými západmi slnka.


Fidži

Stačí fotka a viac slov netreba. Celý rok sa tu teploty pohybujú okolo 27 stupňov Celzia, takže je jedno, kedy sem prídete. Čaká vás až gýčovo krásna príroda a brutálne dobré vodné aktivity. Plávanie, šnorchlovanie, potápanie a môžete prísť v strede leta aj v decembri.

Diomedove ostrovy: Delia ich 4 kilometre, 23 hodín a štátna hranica

Tu je leto celý rok a tak sa tu skvele aj budete cítiť. Ak ste však milovníkmi koralov a skúmania podmorského sveta, najlepšie podmienky tu nájdete od mája do októbra.


Svätá Lucia

Ideálny ostrov pre dobrodruhov akéhokoľvek zamerania. Je to ostrov, kde sa môžete kúpať, poznávať podmorský svet a pritom si užiť aj turistiku. Najkrajšie karibské pláže sú práve na Svätej Lucii. K najznámejším patria Sugar Beach a Marigot Bay. Grande Anse je zas miesto, kam treba ísť, ak chcete vidieť vyliezať z vody obrovské korytnačky. Kladú tu aj vajíčka. Luxusné letovisko Sugar Beach je ideálne pre rodinnú dovolenku a romantické úniky. No za dosť veľkú réžiu.


Kaua'i

Tento havajský ostrov je nazývaný aj záhradný ostrov. Avšak nejde o úžitkovú, ale okrasnú záhradu. Je to kolekcia najkrajšej flóry na svete.

Wrangelov ostrov: Domov posledného mamuta

Aj pre jeho krásu a stále aj istú mieru divokosti a panenskosti sa predstavil vo viac ako sedemdesiatich hollywoodskych filmoch. Pamätať si ho môžete aj z filmov Indiana Jones, Jurský park a Jurský svet.

Autor: Marcos
Foto: Shutterstock


Focus Media


Vyznáte sa v metale?
Otestovalo sa 10306 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Žena hovorí mužovi: "Alkohol zdražel." Muž sa zamyslí a hovorí: "Nedá sa nič robiť,musíme jesť menej."

 
Virtuálny barPoľovnícky Likér Poľovnícky Likér
  • 20 g podzemku galgánu
  • 20 g koreňa archangeliky
  • 10 g škorice
  • 10 g muškátového orieška
  • 1 l 70 % alkoholu
  • 1 l cukrového sirupu