Centrum.sk: Utorok, 20.8.2019
meniny má Anabela
   

FAKTY X: Hry pre odvážnych: Trúfnete si kontaktovať podsvetie?

10.6.2019 | Spektrum

Hry, pri ktorých sa snažíte vyvolať podsvetie, duchov, temné sily, či satana, nepatria k štandardným. Zahrávanie sa s niečím nadprirodzeným môže skončiť veľmi zle. Okultistické hry, môžu zničiť život aj vám a preto vám neodporúčame hrať ktorúkoľvek z nich.

Šatníková hra
Na túto hru potrebujete šatník, zápalku a niečo na zapálenie zápalky. Vojdete do šatníka s nezapálenou zápalkou a potom vyslovíte vetu: „Ukáž mi svetlo, alebo ma nechaj v temnote." Krátko potom aby ste mali začuť démona, ktorý sa vám prihovorí. Keď ho budete počuť, okamžite zapáľte zápalku a vyjdite zo šatníka.

FAKTY X: Zásah mimozemšťanov? Policajt zmizol ako v sci-fi filme

Ak sa vám podarí zapáliť zápalku v správnej chvíli a šatníkový démon vás nestiahne do pekla, tak ste vyhrali.V budúcnosti však nikdy už nesmiete otvárať šatník v tme, lebo riskujete, že démona opäť stretnete. Nemali by ste nechávať ani pootvorené dvere na šatníku, pretože hrozí, že démon z neho vyjde a bude vás v spánku pozorovať.

Polnočná hra
Polnočná hra patrila k rituálom starých pohanov a slúžila na potrestanie tých, ktorí neposlúchali bohov. K hre je potrebné mať pripravenú sviečku (prípadne aj s držiakom), veľa zápaliek, pero, papier, niečo, čím sa bude kresliť krvou, drevené vchodové dvere a soľ. Všetko by ste mali mať nachystané už pred polnocou, pretože počas hry nebudete mať čas odbiehať.

Pred polnocou napíšte perom svoje meno na papier, bodnite sa, aby ste dostali kvapku krvi na papier. Umiestnite papier s vašim menom a krvou pred drevené vchodové dvere. Vypnite všetky svetlá, všetky elektronické zariadenia, jednoducho všetko a zapáľte sviečku. Keď bude 23:59, položte zapálenú sviečku pri papier s menom a začnite klopať na dvere. Zaklopať musíte presne 22-krát, pričom posledné zaklopanie by malo nastať presne s úderom polnoci. Po 22. zaklopaní otvorte dvere, sfúknite sviečku, opäť zavrite dvere, okamžite zase zapáľte sviečku, začnite sa hýbať po celom dome a neprestaňte až do 3:33. Tým vyvoláte polnočného muža, ktorý vás bude nasledujúce tri hodiny a 33 minút naháňať.

FAKTY X: Ruské mesto Oziorsk bolo desaťročia utajené: Z dôvodu mrazí

Budete cítiť, keď bude blízko - panika a strach sa budú vznášať vo vzduchu. Periférne budete vidieť pohyby, budete počuť klopania a búchania po celom dome a nesmiete mu dovoliť, aby vás chytil. Ak by vás polnočný muž chytil, tak zažijete svoje najstrašnejšie nočné mory a bude vás mátať po celý život.

Po celý čas musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá: počas hry musíte neustále chodiť po dome a nesmiete ostať na jednom mieste dlhšie, než pár sekúnd, lebo inak vás polnočný muž chytí. Neposmievajte sa polnočnému mužovi. Ak vám zhasne sviečka a nie ste schopní ju opäť zapáliť do 15 sekúnd, prestaňte so všetkým, nakreslite okolo seba kruh so soľou a nehýbte sa až do 3:33. Neopúšťajte dom až kým hra neskončí. Do konca hry ani nechoďte spať. Nerozsvecujte, ani nepoužívajte žiadnu elektroniku, jediným zdrojom svetla je sviečka. Pravidlá dodržiavajte, aj ak si nie ste istí, že vyvolávanie fungovalo. Ale lepšie urobíte, ak túto ani nikdy nebudete skúšať hrať.

Autor: Theo
Zdroj foto: Shutterstock


Focus Media


Vyznáte sa vo svete rozprávok?
Otestovalo sa 46959 ľudí

Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Ide policajt do pizzerie.
Objednal si jednu pizzu.
Čašníčka : chcete pokrájať na 6 kúskov alebo na 12 ??
Policajt : 6...12 by som nezjedol.

 
Virtuálny barGreen Peache Green Peache
  • 2 cl Curacaa blue
  • 2 cl svetlého rumu
  • 3 cl broskyňového likéru
  • 8 cl pomarančového džúsu
  • 2 cl citrónovej šťavy
  • koktailová čerešňa (modrá)
  • broskyňa
  • pomaranč