Centrum.sk: Sobota, 21.9.2019
meniny má Matúš
   

FOTO: Umelec reštauruje poškodené fotky, výsledok jeho práce vás ohromí

1.9.2019 | Spektrum

Mnohí ľudia mladší než 20 rokov asi nikdy neboli v obchode, aby si vyvolali fotky. Zábery vytlačené na papieri či nebodaj fotografický film sú pre nich reliktom z minulého tisícročia. Smutným faktom je, že papierové fotografie postupom času strácajú kvalitu, mnohé sa dokonca rozpadajú. Našťastie existujú šikovní reštaurátori ako napríklad Rakúšan Mario Unger.


Mario Unger je majstrom Photoshopu a dokáže obnoviť zašlú krásu aj tých fotografií, ktoré by ste vopred vyhlásili za neopraviteľné. Navyše sa zaoberá nielen reštaurovaním snímok, ale aj ich kolorizovaním. Pomáha tak ľuďom nielen v obnove ich spomienok, ale aj v pestrejšom oživení histórie.

FOTO: Privítajte pestrosť: Farebné historické fotky sú jednoducho fantastické

Mario sa reštaurovaniu starých fotiek venuje už niekoľko rokov. Začínal ako amatér a dnes už funguje na profesionálnej báze. Klientov, ktorí majú doma poškodené staré zábery a chcú, aby ich krása znovu prekvitla, je mnoho. Mariovu prácu si vymôžete vychutnať v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Instagram/mariounger, unarts.at


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

Prečo keď vaša žena alebo prieteľka otehotnie, všetky jej priateľky hladia jej brucho a hovoria "gratulujem" - ale žiadna nepohladí vášho vtáka a nepovie "dobrá práca"???

 
Virtuálny barLetec Letec
  • 5 cl rum
  • 1,5 cl citrónová šťava
  • grenadína
  • šampanské