Centrum.sk: Štvrtok, 14.11.2019
meniny má Irma
   

FOTO: Rodina už 6 rokov býva v skleníku. Nič krajšie si nevie predstaviť

5.11.2019 | Spektrum

Hjertefølger znamená v nórčine „ten, kto nasleduje svoje srdce". Rodina Hjertefølgerovcov robí svojmu menu česť. Niečo jej členom hovorilo, aby žili za polárnym kruhom ďaleko od ľudí, a to aj urobili. V decembri 2013 sa presťahovali do domu, ktorý pripomína skleník, a už päť rokov tam spokojne žijú.

Foto: Inhabitat.com

Hjertefølgerovci bývajú na ostrove Sandhornøya, ktorý leží asi tisíc kilometrov od Osla. Na ostrove je iba pár dediniek a to im vyhovuje. Žijú v kupolovitom trojposchodovom dome s výškou 7,5 metra. Ten je postavený z rôznych organických materiálov, má päť izieb, dve kúpeľne a poskytuje výborné útočisko pred silnými vetrami, ktoré vanú na Sandhornøyi. Zároveň sa na ňom drží minimum snehu.

IT-čkár nechcel platiť firme, postavil si dom sám. Podľa YouTube

Samotárska rodina získava energiu prostredníctvom solárnych panelov. V interiérovej záhradke si pestuje vlastné ovocie a zeleninu a jej členovia si dennodenne môžu užívať úžasné výhľady na okolitú divočinu. Noc im občas spestrí polárna žiara a atmosféru tu ťažko opísať. Možno ju však vycítite vďaka fotkám v našej galérii.

Autor: Liam

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Mám si dať ešte jedno pivko alebo nie? Brucho hovorí, že áno, hlava zase, že nie. Hlava je múdrejšia než žalúdok. Preto múdrejší ustúpi."

 
Virtuálny barApple Stock Apple Stock
  • 4 cl Fernet Stock Citrus
  • 12 cl jablkového džúsu
  • škorica