Centrum.sk: Utorok, 17.9.2019
meniny má Olympia
   

FOTO: Najkrajšie fotky Bajkalu: Ruska vám ukáže jazero, ako ho nepoznáte

15.8.2019 | Spektrum

Jazero Bajkal pozná každý, ale určite nie z pohľadu, aký ponúka prostredníctvom svojich snímok známa ruská fotografka Kristina Makejevova. Tá sa vybrala skúmať obrovskú vodnú plochu a výsledkom sú strhujúco krásne snímky.


Kristinine fotky sú vám možno známe. V roku 2018 tiež navštívila Bajkal, rok predtým zasa zdokumentovala let stoviek balónov v Turecku, a v decembri 2016 nafotila rozprávkovú Moskvu. Bajkal jej však učaroval natoľko, že sa na jeho hladinu vydala po druhýkrát.

Keď jazero zabíjalo: Smrtiaci plyn otrávil stovky ľudí

Objemom ide o najväčšie sladkovodné jazero sveta, nachádza sa tu asi 22 percent všetkej sladkej vody v tekutom stave. Tiež drží rekord ako najhlbšie jazero, dá sa tu ponoriť 1642 metrov pod hladinu. Považuje sa tiež za najstaršie jazero a jedno z najpriezračnejšou vodou. Kristina vám ho ukáže tak, ako ste ho zatiaľ ešte nevideli. Pozrite si jej snímky v našej galérii.

Autor: Noel
Foto: Instagram/hobopeeba


Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Stala sa mi taká neuveriteľná vec - v noci ma prebudil šramot.Otvorím oči a vidím,ako mi nejaká ruka vyťahuje z vrecka peňaženku a berie si peniaze. Zobral som pištoľ, ale nevystrelil som!" "A preboha prečo?" "Nechcel som sa stať vdovcom."

 
Virtuálny barLittle Devil Little Devil
  • 3 cl ginu
  • 3 cl bieleho rumu
  • 1,5 cl Curacao Triple sec
  • 1,5 cl limetkovej šťavy