Centrum.sk: Streda, 23.10.2019
meniny má Alojza
   

FOTO: Kreatívne nápady, ktoré ukazujú rešpekt k prírode

1.10.2019 | Spektrum

Ekologické správanie je v súčasnosti čoraz módnejšie a je to dobre. Stále viac a viac ľudí chápe, že k prírode i svojmu okoliu sa treba chovať s rešpektom, a to nielen vo veľkej mierke, ale aj na úrovni jednotlivcov či malých komunít. Čo tým máme na mysli? Napríklad veci na nasledujúcich fotografiách.

Foto: Reddit

Nech sa už na to pozeráte z akéhokoľvek uhla, pohľad na ľudí prehrabávajúcich sa odpadkovými košmi je pomerne bežnou záležitosťou. No a fľaše sú pre tých, ktorí sa v košoch prehŕňajú, jednými z najcennejších predmetov. V mnohých krajinách sú totiž vratné nielen sklené, ale i plastové fľaše, takže bezdomovci vďaka nim môžu získať pár drobných. No a aby nemuseli hľadať priamo v koši, niektoré mestá im pomáhajú aj inštaláciou jednoduchých vonkajších držiakov.

Foto: Instagram/parksaustralia

A niečo z iného súdka. Vianočný ostrov patrí Austrálii a je známy početnou populáciou unikátnych krabov, ktoré sa pária iba na plážach. Aby sa ale dostali k moru, musia križovať cesty, kde im hrozí zrazenie autom. Na Vianočnom ostrove tak nájdete 30 mostov a podchodov určených nie pre ľudí, ale pre kraby. Zvieratá sa cez dostávajú na pláže, kde sa môžu v pokoji množiť.

Vojna proti vrabcom: Konflikt, ktorý zabil milióny ľudí

Ďalšie ukážky toho, ako sa dá rešpektovať príroda a okolie, nájdete v našej galérii.

Autor: Liam

Focus Media


Tipy na dnes

 
Vtip dňa

"Manželka celú noc neprišla domov, asi má milenca."
"Prosím vás, to hneď nemôžete myslieť na to najhoršie. Možno ju len prešlo auto."

 
Virtuálny barVitanáboj Vitanáboj
  • 6 cl vodky energy
  • 4 cl multivitamínového džúsu
  • physalis